AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plFabryka ciężarówek wzorcem Przemysłu 4.0 w Hiszpanii
Transport drogowy

Fabryka ciężarówek wzorcem Przemysłu 4.0 w Hiszpanii

Zakład IVECO w Valladolid z wyróżnieniem

28 kwietnia 2022 r.   |  SC

Zakład IVECO w Valladolid, w którym powstają zarówno podwozia pod zabudowę do lekkich Daily, jak i kabiny do ciężkich IVECO S‑WAY, otrzymał nagrodę „Tecnalia al Liderazgo” za transformację cyfrową zakładu przemysłowego. Nagrody dla fabryk przyszłości Factories of the Future Awards przyznawane są za innowacyjność i pozycję lidera w przemyśle.


Fabryka IVECO w Valladolid została wyróżniona za innowacyjność, jakość i ciągłe doskonalenie, otrzymując nagrodę, która po raz kolejny uznaje zakład za wzorzec Przemysłu 4.0 w Hiszpanii. Decyzją jury plebiscytu Factories of the Future Awards 2022 organizowanego przez Advanced Factories fabryka zwyciężyła w głównej kategorii „Lider w transformacji cyfrowej zakładu przemysłowego” za swój projekt pt. „Efektywna transformacja w 4 etapach: idealny model (wzorzec), pomiar strat, poprawa konkurencyjności i aplikacje maksymalnego zwrotu”.

Advanced Factories jest w Europie Południowej punktem odniesienia w dziedzinach automatyki, robotyki i cyfryzacji. W celu wspierania transformacji naszego ekosystemu biznesowego oraz zwiększania widoczności przełomowych pomysłów doceniliśmy fabrykę IVECO w Valladolid za zaangażowanie na rzecz wdrażania zaawansowanych technologii w kontekście zakładów przemysłowych. Oceniliśmy w szczególności związek między środowiskiem cyfrowym a zespołem ludzkim we wspieraniu poszczególnych zidentyfikowanych etapów udoskonalania w celu wyeliminowania dużych strat w fabryce i zwiększeniu konkurencyjności – co jest w dużym stopniu zbieżne z ideami promowanymi przez Advanced Factories – powiedział Óscar Iñigo, członek jury i dyrektor Kongresu Industry 4.0 organizowanego pod auspicjami Advanced Factories.

José Manuel Jaquotot, dyrektor zakładów IVECO w Valladolid, który odbierał nagrodę podczas uroczystej gali w Barcelona International Convention Centre, podziękował „całemu zespołowi w Valladolid za dobrą pracę przez ostatnie lata. Jest to dopiero początek nowej ery w dziedzinie produkcji. Fabryka w Valladolid od wielu lat kładzie nacisk na cyfryzację wszystkich procesów, a otrzymanie tego wyróżnienia to dla nas wielki zaszczyt. Motywuje nas to do dalszego wdrażania naszego planu transformacji cyfrowej oraz automatyzacji najważniejszych procesów, co obejmuje zwiększenie ergonomii, identyfikowalność i system wizyjny w kontroli jakości, zaawansowaną obsługę serwisową maszyn, zależną od warunków pracy oraz udoskonalenia i automatyzację w logistyce, co jest kluczowe dla doskonalenia w naszej branży.

IVECO Valladolid: droga do Przemysłu 4.0. Wybudowana w 1955 roku fabryka w Valladolid została nabyta przez IVECO 13 września 1990 roku, z chwilą rozpoczęcia produkcji gamy Daily. Wcześniej była własnością takich firm, jak FADA, SAVA i w końcu Pegaso.

Fabrykę IVECO w Valladolid uznaje się za jeden z czołowych zakładów przemysłu motoryzacyjnego w regionie Kastylia i León. Zawdzięcza to swojemu duchowi innowacji, który uczynił ją globalnym wzorcem Przemysłu 4.0. Polityka ciągłego doskonalenia pozwala podnosić efektywność, jakość i zdolności adaptacyjne, przy jednoczesnym promowaniu innowacyjności wśród załogi.

W 2019 r. zakład w Valladolid osiągnął najwyższy, „złoty” poziom przemysłowej innowacyjności w programie World Class Manufacturing. Nagroda została przyznana w uznaniu znaczących postępów pod względem jakości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa oraz innowacyjności procesów produkcyjnych.

[ materiały IVECO ]


Fot. IVECO

Fot. IVECO

Fot. IVECO

Fot. IVECO


« powrót
Biuro Brokerskie Omega