LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plFinał olimpiady WSL
Logistyka

Finał olimpiady WSL

58 młodych logistyków walczyło o zwycięstwo

JK

W ubiegłym tygodniu w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka.

W ostatnim, decydującym etapie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej udział wzięło 58 uczniów z 41 szkół średnich, wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad 7 tys. startujących w konkursie.

Finał olimpiady składał się z trzech pytań problemowych, w których uczestnicy korzystali z zasobów zdobytej wiedzy do rozwiązywania zagadnień realnie występujących w przedsiębiorstwach. W tym roku m.in. wcielali się w rolę właściciela firmy transportowej, który miał obliczyć koszty i przychody ze swej działalności.

Udział w centralnym etapie konkursu to zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego, cenne nagrody rzeczowe i szansa na dobry początek zawodowej kariery w logistyce. Osiągnięcia uczniów obserwują przedstawiciele przedsiębiorstw logistycznych, szykując dla najlepszych miejsca na praktykach i stażach.

Wyniki za miesiąc. Kto najlepiej wykorzystał finałowe 150 minut i znalazł się na olimpijskim podium? To okaże się za miesiąc, 15 IV, podczas gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Uroczystość tradycyjnie odbędzie się w siedzibie organizatora - WSL w Poznaniu.

Uczelnia ta Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną organizuje od 2008 r. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej, a merytorycznym Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest „Polska Gazeta Transportowa”.« powrót
Biuro Brokerskie Omega