LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plFinnlines podaje wyniki finansowe za pierwsze półrocze
Transport wodny

Finnlines podaje wyniki finansowe za pierwsze półrocze

Promy24.com

Operator promowy Finnlines opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze bieżącego roku. Mimo spadających przychodów z działalności na Morzu Bałtyckim, firma zwiększyła swoje zyski.


Finnlines - największy przewoźnik RoRo na Morzu Bałtyckim – osiągnął najlepszy wynik drugiego kwartału od 10 lat w wysokości 15,8 mln euro i zysk w pierwszej połowie roku w wysokości 16,4 mln euro.   

W opublikowanym raporcie operator podaje, że sprzedaż spadła o 6,7 proc., na co miały wpływ wahania koniunktury gospodarczej oraz inwestycje w modernizację statków i dostosowanie floty do wymogów dyrektywy siarkowej. Mimo to, firma jest zadowolona z wyników, ponieważ, jak podaje zarząd, udało się osiągnąć bardziej korzystne wyniki pod względem kosztów i być konkurencyjną firmą na rynku, mimo recesji panującej w Finlandii.

W związku z obowiązywaniem dyrektywy siarkowej, Finnlines zdecydował się wyposażyć swoje statki w scrubbery, zamiast używania droższego paliwa. W sumie, firma zainwestowała w to przedsięwzięcie 100 mln euro. Inwestycja przełoży się na oszczędność paliwa i ochronę środowiska, dzięki mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Fiński armator oczekuje jeszcze lepszych przychodów dla całego 2015 roku, kiedy zostanie zakończony program inwestycyjny. « powrót
Biuro Brokerskie Omega