LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plFresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny
Logistyka

Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny

SC

Firma Fresh Logistics Polska z nowymi, nowoczesnymi halami magazynowymi o łącznej powierzchni 16 tys. m2 - w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Po zakończeniu inwestycji spółka dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. m2, przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.


Firma Fresh Logistics Polska z nowymi, nowoczesnymi halami magazynowymi o łącznej powierzchni 16 tys. m2 - w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej   |   Fot. Fresh Logistics Polska

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane na północy Polski to 2 858 m2 powierzchni przeładunkowej oraz aż 7 448 m2 magazynu wysokiego składowania, który pomieści 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, co daje możliwość magazynowania towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych m.in. takich jak co-packing czy etykietowanie.

W celu zminimalizowania zagrożenie dla środowiska firma zainwestowała w wysokosprawny i nisko energetyczny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto, z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Instalacja posiada pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co najważniejsze bezpieczeństwo składowanych produktów spożywczych.

Magazyn wyposażony jest w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, z czujkami ruchu, a także awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Efektywność procesów magazynowych wspierają wózki litowo-jonowe, przystosowane do trudnych warunków pracy w magazynie chłodniczym. Ze względu na swój długi czas pracy są bardzo wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe, a brak konieczności inwestowania w akumulatorownię przyczynia się do lepszego wykorzystania powierzchni magazynowej. Nowoczesne wózki li-ion to mniejsze zużycie energii, a więc nie tylko korzyści finansowe, ale przede wszystkim troska o środowisko naturalne. Inne ciekawe rozwiązanie to zastosowanie elektronicznych klinów przy rampach magazynu, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas rozładunku czy załadunku towaru.

Bliskość trójmiejskich portów oraz i ich dynamiczny rozwój sprawia, że nowe centrum dystrybucyjne w Wojanowie k/Gdańska jest dogodnym miejscem na wszelkie operacje przeładunkowe jednostek kontenerowych. Fresh Logistics Polska oferuje tego typu operacje zarówno w temperaturze kontrolowanej, od 0°C do +6°C, jak również w temperaturze otoczenia.

Logistyka świeżych produktów spożywczych wymaga ciągłego inwestowania w najnowocześniejszą infrastrukturę, ponieważ tylko taka jest w stanie zapewnić najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności. Systemy operacyjne dedykowane do zarządzania magazynem, usługami dodatkowymi i transportem oraz ich integracja powodują, że nasza firma oferuje swoim klientom kompleksowe i bezpieczne rozwiązania logistyczne.” – komentuje Remigiusz Muller, Dyrektor Operacyjny Regionu, Fresh Logistics Polska i dodaje: „Kultura ciągłego doskonalenia jest wpisana w DNA naszej firmy. Poprzez nowe inwestycje budujemy przewagę konkurencyjną nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych klientów. Nowoczesne rozwiązania magazynowe pozwalają nam i naszym partnerom na optymalizację procesów w łańcuchu dostaw i tym samym optymalizację kosztów operacji logistycznych.

Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo- logistycznego Prologis Park Wrocław V, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. Doskonała lokalizacja w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i systemami zarządzania magazynem oraz bogaty zakres usług dodatkowych takich jak co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych otwiera przed klientami firmy nowe możliwości.

Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3 500 m2 z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, dający możliwość przechowywania ponad 3 000 palet. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w magazynie, jedna z komór tzw. „mroźnia” o powierzchni 400 m2 przystosowana została do składowania towarów mrożonych. Dla klientów, którzy w swoim portfolio mają produkty spożywcze nie wymagające temperatury kontrolowanej firma zapewnia 1 836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym.

Troska o świeżość i bezpieczeństwo produktów spożywczych, wymusza nieustanny rozwój. Nowe obiekty, innowacyjne systemy magazynowe i transportowe, logistyka w duchu „paperless” oparta o elektroniczną wymianę danych służą przede wszystkim klientom firmy oraz ich odbiorcom. Są gwarancją, że produkty żywnościowe, które trafiają do finalnych konsumentów są świeże, bezpieczne i najwyższej jakości.

A tutaj, pod linkiem, film przedstawiający nową inwestycję w Wojanowie: https://www.youtube.com/watch?v=URzumz34amQ

[ materiały Raben ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega