LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl#FreshExpress czyli trasa prosto od krowy na Twój stół
Transport drogowy

#FreshExpress czyli trasa prosto od krowy na Twój stół

AS

Dwie niezależne kobiety: Magda, kierowca Fresh Logistics Polska oraz DR Lifestyle, blogerka-dietetyczka, w jednej ciężarówce pełnej jogurtów Zott. Do tego droga „od krowy do stołu” z Opola, przez Gliwice, aż po Gdańsk.


W tle porady dietetyczne i rozmowy o „girl power” za kierownicą – wszystko transmitowane na żywo w mediach społecznościowych - tak w skrócie można podsumować drugą odsłonę akcji #RabenExpress – czyli #FreshExpress #ZottExpress, która dotarła do ponad 1 miliona użytkowników nowych mediów.

Pierwsza odsłona akcji #RabenExpress przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego, zdecydowaliśmy się na kolejną realizację. Tym razem postanowiliśmy pójść o krok dalej i do współpracy zaprosić jednego z naszych klientów firmę Zott Polska – wyjaśnia Klaudyna Polanowska-Skrzypek, PR manager Grupy Raben. W końcu tworzenie rozwiązań szytych na miarę naszych klientów to nasza siła, stąd byliśmy pewni, że wspólny projekt Fresh, firmy specjalizującej się w transporcie produktów w temperaturze kontrolowanej oraz producenta jogurtów Zott, pokazujący drogę „od krowy do stołu” będzie cieszył się dużą popularnością widzów.

Celem akcji było pokazanie całego cyklu produkcyjnego jogurtu, od gospodarstwa, w którym powstaje mleko, poprzez proces produkcji w fabryce Zott, magazyny Fresh Logistics i transport ciężarówką-chłodnią, aż po dostarczenie go niemal do ręki konsumenta. Dodatkowo, celem #FreshExpress było skupienie się na zdrowym stylu życia, przy siedzącym systemie pracy (za kierownicą lub przy biurku) oraz na promowaniu zawodu kierowcy, zwłaszcza wśród kobiet, jak również roli transportu we współczesnym świecie, ponieważ jak mówi hasło jednej z kampanii Grupy Raben „Bez transportu nie ma jogurtu!”.

Spółka Zott jest otwarta na nowe wyzwania. Kiedy Fresh Logistics zaproponował nam przeprowadzenie wspólnej akcji PR-owej celem zaprezentowania przedsiębiorstwa i produktów w oryginalnym, zupełnie innym niż dotychczas kontekście, nie zastanawialiśmy się długo. Informacja o akcji szybko dotarła do najwyższego szczebla kierowniczego, które zdecydowało się na otworzenie fabryki i pokazanie, jak powstają produkty Zott – mówi dr Małgorzata Bogdan Specjalista ds. Komunikacji ZOTT Polska. Wspólna idea pokazania głównych etapów cyklu produkcyjnego przypadła nam do gustu i zaangażowaliśmy się w nią całym sercem.

Z perspektywy dociekliwego obserwatora. Akcja została przeprowadzona pod koniec maja 2018 roku i bazowała na tzw. influencers marketingu, czyli wykorzystaniu wizerunku znanych osób do promowania marek Fresh, Raben oraz Zott. Do drugiej odsłony projektu została zaproszona Dr Lifestyle - dietetyczka i autorka popularnego bloga o zdrowym trybie życia, która pojechała w trasę z Magdą, kierowcą Fresh Logistics Polska i jednocześnie wokalistką zespołu „Magda Jump”.

Kiedy dostałam propozycję udziału w akcji #FreshExpress #ZottExpress #RabenExpress w mojej głowie od razu pojawiło się słowo "kiedy". "Czy" nie było nawet brane pod uwagę. Przekonała mnie możliwość uczestnictwa w autentycznej akcji pokazującej drogę jogurtu od krowy do sklepowej półki i pokazania całego procesu czytelnikom z perspektywy dociekliwego obserwatora. To układ, w którym zyskaliśmy wszyscy. Czytelnicy dostali wartościowy, unikalny content, a marki pozycjonują się na godne zaufania, ponieważ pozwoliły pokazać działanie firmy od środka – opowiada Monika Ciesielska, dietetyczka i autorka bloga DR Lifestyle.

Blog z trasy. Sam pomysł na realizację akcji był dość prosty, polegał na wysłaniu dietetyczki i blogerki DR Lifestyle z kierowcą Fresh Logistics Polska, Magdą, w trasę. Rozpoczęła się ona w Opolu w gospodarstwie dostarczającym mleko do produkcji jogurtów, poprzez fabrykę Zott Polska w Opolu, magazyn Fresh Logistics Polska w Gliwicach, a zakończyła dostawą towaru do centrum logistycznego Fresh pod Gdańskiem.

Oczywiście blogerka dodatkowo miała za zadanie relacjonować całą akcję w mediach społecznościowych i przygotować relację z podróży na swojego bloga. Każdy post opisany był dodatkowymi „hasztagami”: #FreshExpress #ZottExpress #RabenExpress.

Kampania została podzielona na 3 etapy. W I-szym Dr Lifestyle, teasowała samą akcję, dając do zrozumienia swoim czytelnikom, ze czeka ją ciekawa przygoda. W II etapie blogerka-dietetyczka poinformowała swoich fanów, że właśnie zaczyna swoją drogę w gospodarstwie pełnym mlecznych krówek, i dalej pojedzie w trasę kolejno cysterną z mlekiem i ciężarówką-chłodnią Fresh.

Praktycznie cała trasa była relacjonowana on-line na kanałach społecznościowych Dr Lifestyle, czyli na Instagramie i Instastory oraz Facebooku, gdzie odbyły się także relacje na żywo. Ostatni etap, to oczywiście relacja z wyprawy na blogu oraz liczne porady dla osób, które prowadzą siedzący styl pracy: jak zdrowo się odżywiać i prowadzić higieniczny tryb życia za kółkiem lub za biurkiem.

Pozytywne reakcje. Akcja zdobyła ponad 600 tys. wyświetleń na samym Instastories, zbierając bardzo pozytywne recenzje nie tylko od fanów Dr Lifestyle ale także wśród klientów Grupy Raben i Fresh Logistics Polska, z których część okazała się czytelnikami bloga znanej dietetyczki. Łączny zasięg akcji, wygenerowany z mediów społecznościowych oraz z bloga to ponad 1 milion.

Akcja jest totalną nowością na rynku, bo w branży logistycznej jest to jeden z największych i najodważniejszych projektów, w których promujemy już nie tylko "Transport jest potrzebny" ale i… a może przede wszystkim, klientów Grupy Raben – podkreśla Wojtek Kardyś z agencji Good For You.

Projekt został zrealizowany we współpracy z firmą Zott Polska, DR Lifestyle oraz z agencją Good For You.


Fot. Fresh Logistics


« powrót
Biuro Brokerskie Omega