LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plGdańsk Airport mierzy w 4 mln obsłużonych pasażerów
Transport lotniczy

Gdańsk Airport mierzy w 4 mln obsłużonych pasażerów

I proponuje kilka nowych połączeń w sezonie zimowym

Jerzy Konwicki

Wraz z wejściem w życie nowego zimowego rozkładu lotów, w ofercie gdańskiego lotniska pojawi się kilka nowych połączeń.


Gdańsk, Lech Wałęsa Airport - Terminal 2   |   Fot. Wikipedia

Przede wszystkim na lotnisko Chopina w Warszawie, zamiast do Modlina, zacznie latać z Gdańska Ryanair. Będą też nowe połączenia do Grenoble (Francja), Belfastu (Irlandia Północna), Newcastle (Anglia), Bergamo (Włochy) czy Kijowa (Ukraina).

Ryanair. Irlandzki przewoźnik niskokosztowy loty na trasie Gdańsk-Warszawa Okęcie zainauguruje już 4 października. Z Gdańska samoloty startować będą o 6:40 i 18:30 (od 30 X także o 12:50), a z Warszawy o 7:50 i 19:40 (od 30 X również o 14:00). Podróż trwać ma 45 minut, co oznacza zwiększenie konkurencyjności wobec Pebdolino, które na pokonanie takiej samej trasy potrzebuje 2 godz. i 40 minut.

Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego Ryanair skieruje do swojej gdańskiej bazy drugi samolot. Dzięki niemu będzie mógł realizować nowe połączenia. Od końca października pojawią się więc loty do Newcastle (dwa razy w tygodniu), Belfastu (też dwa razy tygodniowo). 1 listopada ruszy z kolei połączenie do Bergamo (trzy razy w tygodniu). Wśród destynacji, które przewoźnik pozostawia w sezonie zimowym jest Malta, Sztokholm Skvasta oraz połączenie do Norwegii, z tym że na inne lotnisko niż wcześniej, bo na Oslo Torp.

Ryanair zaanonsował jeszcze jedno nowe połączenie z Gdańska, do szwedzkiego Växjö. Z tym że jego inauguracja ma nastąpić dopiero w sezonie letnim, w kwietniu.

WizzAir. Konkurent Ryanaira, linie WizzAir, proponują z kolei typowo „narciarski” kierunek jakim jest na pewno Grenoble, położone w Alpach Francuskich. Połączenie to ruszyć ma 14 stycznia i będzie realizowane do 25 marca w każdą sobotę. Lot na tej trasie potrwa 2 godz., 20 min.

Kolejną nowością węgierskiego przewoźnika jest połączenie z Gdańska do Kijowa. Przeloty na tej trasie realizowane będą przez maszyny WizzAir dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki).

Gdańsk Airport obsłużył w pierwszych ośmiu miesiącach 2016 r. 2,67 mln podróżnych i póki co jest na dobrej drodze, żeby na koniec roku poprawić swój wynik z 2015 r., w którym z lotniska skorzystało 3,7 mln podróżnych. Mówi się nawet o przekroczeniu liczby 4 mln osób.« powrót
Biuro Brokerskie Omega