LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plGrimaldi na zakupach, czyli jak z rozmachem rozwijać flotę
Transport wodny

Grimaldi na zakupach, czyli jak z rozmachem rozwijać flotę

Promy24.com

Emanuele Grimaldi, Dyrektor Zarządzający Grupy Grimaldi poinformował, iż firma negocjuje kontrakt na zakup pięciu nowych statków w Chinach, a na ten cel przeznaczy 300 milionów dolarów.
Grimaldi skomentował ponadto, że rynek wtórny także oferuje obecnie doskonałe możliwości - niedawno armator zakupił 5 jednostek: trzy do wykorzystywania przez Finnlines na Morzu Bałtyckim i dwie, które będą pływały po Morzu Śródziemnym.

 


Jednostki ro-ro IceClass 1A: Carrier i Trader, które kosztowały 9 milionów, odkupione od firmy Eckerö Shipping zostaną dostarczone w styczniu 2016 roku.
Kolejny statek, który wszedł do floty Grimaldi jednostka Finnmerchant, wcześniej nazwana Doreset, o długości 2 700 metrów nabyta od Cobelfret kosztowała 19 milionów euro.
Grimaldi zainwestował również 9,25 miliona euro (za każdą jednostkę) w dwa siostrzane statki Superfast Andalucia i Superfast Canarias (2 600 metrów), które zakupił od Transmediterranea. Wspomniane jednostki będą działać na Adriatyku na linii towarowej Triest-Patras.
Flota neapolitańskiej grupy rozrośnie się jeszcze bardziej po dostawie 10 nowych statków. Cztery z nich zostaną zbudowane w Korei Południowej i przeznaczone do floty operatora Grimaldi Lines, natomiast 5 bardzo dużych jednostek towarowych zostanie zbudowanych w Chinach i będzie wykorzystywanych przez spółkę zależną ACL Atlantic Container Lines.
W 2014 roku grupa zarejestrowała obroty na poziomie 2,8 miliardów euro, uzyskała 543 milion euro EBITDA i 245 milionów euro w wyniku netto.« powrót
Biuro Brokerskie Omega