LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plHolenderskie linie obsłużą dwa polskie lotniska
Transport lotniczy

Holenderskie linie obsłużą dwa polskie lotniska

Wrocław i Katowice zyskają połączenia do Amsterdamu

Jerzy Konwicki

Od 2017 r. holenderskie linie lotnicze Transavia, należące do grupy KLM-Air France, zadebiutują na lotniskach we Wrocławiu i Katowicach. Przewoźnik będzie wykonywał loty do Amsterdamu.


Samoloty przewoźnika będą latały z Katowic i Wrocławia do Amsterdamu trzy razy w tygodniu   |   Fot. Transavia

Bezpośrednie połączenie z portu lotniczego w Katowicach do Amsterdamu-Schiphol - jednego z największych europejskich portów przesiadkowych - ruszy 9 maja 20174. Z kolei operacje na trasie z Wrocławia do stolicy Holandii zostaną zainaugurowane latem przyszłego roku.

Lotnisko Shiphol w Amsterdamie jest piątym pod względem wielkości portem lotniczym w Europie oraz 14 na świecie. W ubiegłym roku obsłużyło ok. 58 mln pasażerów.

Katowice. Samoloty Transavi będą latały z pyrzowickiego lotniska trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele. Trasę, zaplanowaną jako całoroczną, obsługiwać ma Boeing 737-800.

Od stycznia przyszłego roku połączenie z Katowic dostępne będzie również w ramach tzw. code-share z KLM. Pasażerowie wylatujący z Pyrzowic, na jednym bilecie, po jednej odprawie biletowo-bagażowej, będą mogli korzystać z siatki połączeń narodowego przewoźnika holenderskiego z lotniska w Amsterdamie. Obejmuje ona ok. 130 połączeń do ponad 60 krajów, daje więc szereg możliwości przesiadek zwłaszcza na loty dalekodystansowe.

Obecnie w ofercie Pyrzowic znajduje się ponad 100 tras regularnych i czarterowych. Wśród nowych kierunków regularnych są m.in.: Dubaj, Teneryfa, Lanzarote, Lizbona, Reykjavik czy Malta. W siatce połączeń czarterowych lotnisko oferuje nowe połączenia na Wyspy Zielonego Przylądka, Dominikanę, Zanzibar, a także do Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Wrocław. Z Wrocławia, podobnie jak z Katowic, Transavia operować będzie trzy razy w tygodniu, również we wtorek, czwartek i niedzielę. – Cieszymy się, że kolejne linie lotnicze doceniają potencjał naszego lotniska i regionu. Amsterdam doskonale uzupełnia naszą siatkę połączeń do atrakcyjnych turystycznie miast w zachodniej Europie. To również jedno z największych lotnisk przesiadkowych, z bezpośrednim połączeniem do najważniejszych miast Europy, a także metropolii obu Ameryk, Afryki ii Azji. Otwiera to dodatkowe możliwości dla pasażerów wrocławskiego lotniska, w szczególności tym planujących podróże biznesowe – skomentował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Amsterdam to już trzeci nowy kierunek, który latem 2017 r. pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie tras do Lizbony i na Majorkę. Natomiast już jesienią tego roku wystartują cztery nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika – Madryt, Newcastle, Manchester i Belfast, oraz nowy kierunek linii Wizz Air – Kijów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega