LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plImigranci w chłodni jednej z ciężarówek
Transport wodny

Imigranci w chłodni jednej z ciężarówek

DFDS zaostrza środki bezpieczeństwa

Promy24.com

Operator promowy DFDS zwiększył środki bezpieczeństwa na własnych promach oraz w porcie Calais. Ma to związek ze zdarzeniem, które miało miejsce 15 stycznia, kiedy dziewięciu imigrantów, cierpiących z powodu hipotermii, znaleziono ukrytych wewnątrz przyczepy-chłodni na pokładzie jednego z promów DFDS, odbywającego rejsy na trasie Calais-Dover.

Rzecznik duńskiej linii żeglugowej powiedział, że imigrantom udało się przejść przez niezwykle trudny system kontroli. Dodał, że kontrole, które są przeprowadzane we współpracy z władzami, są bardzo efektywne i nie wie, jakim sposobem imigrantom udało się przedostać do chłodni.

Również prezes zarządu Portu w Calais, Jean-Marc Puissesseau, powiedział: "Nie wiem, jak udało im się przejść przez kontrole w portach i brytyjską kontrolę graniczną". 

Dzień przed incydentem, prefekt Pas-de-Calais informował, że granica Francja-Wielka Brytania staje się "całkowicie wodoszczelna". Był to komentarz związany z wydarzeniami w Calais, które miały miejsce w ostatni weekend, kiedy około 50 osób przedostało się przez ogrodzenie i szturmowało statek Spirit of Britain należący do P&O Ferries.« powrót
Biuro Brokerskie Omega