LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plImport do USA i gwarancje celne
Logistyka

Import do USA i gwarancje celne

SC

Grupa kapitałowa AsstrA nieustannie usprawnia obsługę Klientów korporacyjnych oraz stwarza dogodne warunki współpracy w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu br. AsstrA NY Inc. udzieliła organom celnym USA gwarancji celnej (Carrier 3 Bond).


Vyacheslav Turejko, dyrektor regionalny AsstrA dla regionu USA   |   Fot. AsstrA

Dokument C3 Bond gwarantuje wypełnienie przez AsstrA NY Inc. jako przewoźnika NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier) formalności celnych oraz zobowiązań z tytułu importu towarów do Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu skraca się czas celnej odprawy importowej w USA.

Międzynarodowe gwarancje celne przewoźnika C3 stanowią obowiązkową gwarancję finansową z tytułu pobrania wszystkich należności celnych za importowane towary. Importerzy, przewoźnicy, brokerzy i inne podmioty występujące jako gwarant zobowiązania współpracują z amerykańskimi służbami celnymi oraz strażą graniczną USA. Zabezpieczenie dotyczy odprawy celnej statków, pojazdów drogowych lub samolotów, które importują towary do USA. Międzynarodowa gwarancja celna przewoźnika wynosi od 25 000 do 250 000 dolarów.

Kod C3 służy do monitorowania w systemie AMS (Automated Manifest System) bezpieczeństwa i stanu ładunku podczas transportu. Dokument elektroniczny AMS z opisem importowanych towarów przedstawiany jest organom celnym nie później niż 24 godziny przed wypłynięciem statku z portu w kierunku USA. W przypadku nieprawidłowego lub nieterminowego zgłoszenia dokumentu mogą pojawić się problemy z odprawą towarów na terytorium USA. Organy celne mogą również nałożyć grzywnę w wysokości od 500 do 5 000 dolarów.

Biuro AsstrA w Nowym Jorku rozpoczęło pracę nad importem towarów z dowolnego miejsca na świecie do USA. Grupa kapitałowa świadczy międzynarodowy standard usług po korzystnych dla Klientów stawkach, bez pośredników i bez dodatkowych opłat. Dodatkowo importer ma prawo do dysponowania ładunkiem niezależnie od statusu celnego - komentuje Vyacheslav Turejko, dyrektor regionalny AsstrA dla regionu USA.

[ mat. prasowe AsstrA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega