LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plInnowacje zawsze w cenie
Transport drogowy

Innowacje zawsze w cenie

Mercedesy Actros we flocie Grupy Raben

Cezary Banasiak

1 X w siedzibie Mercedes-Benz Trucks (w podwarszawskim Emilianowie) nastąpiło symboliczne przekazanie Grupie Raben kluczyków do najnowszego modelu Actrosa. Jest on wyposażony m.in. w kamery MirrorCam i asystenta martwego pola. W niedalekiej przyszłości flota operatora logistycznego ma się powiększyć o dziesięć takich pojazdów.


Przekazanie kluczyków do Actrosa   |   Fot. Cezary Banasiak

Raben i Mercedes-Benz Trucks współpracują od dawna. We flocie operatora jeździ ponad 440 ciągników niemieckiego producenta, a kilkanaście dni temu mogliśmy obejrzeć przekazanie pierwszego z najnowszej puli. Kluczyki z rąk m.in. dyrektora sprzedaży w Mercedes-Benz Trucks Polska, Grzegorz Radomyskiego odebrał Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport.

Zarówno dla mnie, jak i całego mojego zespołu sprzedaż samochodu ciężarowego klientowi to nie koniec, a zaledwie początek dobrej współpracy. Mercedes-Benz Trucks Warszawa chce nie tylko poruszać biznes swoich klientów, ale i mieć realny wpływ na funkcjonowanie ich firm. Każdy kolejny zakup to potwierdzenie, jakości naszej pracy, zaufania, jakim obdarzyli nas klienci, a także dowód na to, że możemy pochwalić się najlepszym produktem i serwisem na rynku – powiedział Grzegorz Radomyski.

Innowacyjnie. Nowe Mercedesy Actros mają silniki najnowszej generacji, sześciocylindrowe, 15,6-litrowe OM 473 o mocy 460 kW i maksymalnym momencie obrotowym 3000 Nm. Druga sprężarka, w technologii turbocompound, pozwala na uzyskanie dużego wzrostu wydajności, co można docenić przy sporych obciążeniach i wykorzystaniu znacznej mocy. Dzięki niej można odzyskać ze spalin porcję energii po zakończeniu pierwszej fazy doładowania, a ta energia trafia na wał korbowy.

Ciągniki wyposażone są także w system Predictive Powertrain Control. Wyróżniają się bardzo dobrą wydajnością, dzięki zoptymalizowanej, aerodynamicznej konstrukcji i oszczędnemu silnikowi, ale co chyba najważniejsze mają liczne zaawansowane systemy bezpieczeństwa. W standardowym wyposażeniu znajdują się takie rozwiązania jak system stabilizujący jazdę, kontrola pasa ruchu czy asystent wspomagania koncentracji i oświetlenie Follow-me-Home. W pojazdach zastosowano systemy Active Brake Assist 5 wspomagający hamowanie oraz Active Drive Assist zwiększający komfort prowadzenia i bezpieczeństwo. Dodatkowo kierowcę w czasie jazdy wspiera asystent martwego pola, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system stabilizujący jazdę przyczepy oraz automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu.

Dla wygody i bezpieczeństwa. Największą jednak innowacją są kamery MirrorCam, które w nowych Actrosach zastępują lusterka zewnętrzne. Mają zapewniać lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu, a dodatkowo pozwalają na obniżenie zużycie paliwa (duże lusterka tradycyjne to zawsze przecież ułamki procent większego oporu powietrza).

Bardzo się cieszymy, że we flocie Raben będą jeździć prawdziwe samochody przyszłości, dostarczone przez naszego partnera, Mercedes-Benz Trucks Polska. Ich wyposażenie pozwala aktywnie odciążyć kierowcę, chronić pojazd i ładunek oraz zwiększać ekonomiczność jazdy. To zalety nie do przecenienia, jednak dla nas najbardziej liczy się to, że nowe ciągniki dzięki innowacyjnym, przełomowym rozwiązaniom zwiększają bezpieczeństwo jazdy – podsumował Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport, Grupa Raben.


Fot. Raben


« powrót
Biuro Brokerskie Omega