LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plInwestycje pomimo pandemii
Transport szynowy

Inwestycje pomimo pandemii

Rozbudowa stacji granicznej Hrubieszów i LCS w Woli Baranowskiej

Janusz Mincewicz

PKP LHS podpisała umowę na rozbudowę stacji granicznej Hrubieszów. Inwestycja pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa oraz zwiększenie zdolności eksploatacyjnych stacji – wyjaśnia Agnieszka Hałasa, rzecznik prasowa spółki, która podpisała umowę na zaprojektowanie elektronicznych systemów sterowania na stacji Sędziszów LHS, a w przygotowaniu jest umowa na projekt Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Wola Baranowska.


Rozbudowa stacji granicznej Hrubieszów i LCS w Woli Baranowskiej   |   Fot. PKP LHS

Rozbudowa infrastruktury na stacji Hrubieszów obejmie budowę toru wyciągowego 1520 mm, przebudowę siedmiu torów 1435 mm oraz modernizację hali wagonowej, która zostanie przystosowana do obsługi sprzętu przeładunkowego oraz dla potrzeb kontroli granicznej.

Zmodernizowany zostanie także automatyczny system sterowania ruchem kolejowym, wprowadzone zostaną czujniki niezajętości torów i rozjazdów oraz system telewizji przemysłowej.

Inwestycja pozwoli na zwiększenie zdolności eksploatacyjnych stacji oraz ograniczenie kosztów prowadzenia ruchu pociągów. Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „Projektuj i Buduj”, prace projektowe i budowlane wykona konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Bytomia – informuje Agniszka Hałasa. W marcu zawarta została umowa na projekt rozbudowy Lokalnego Centrum Sterowania na stacji Sędziszów LHS, co pozwoli na objęcie komputerowym sterowaniem urządzeń w miejscowościach Raczyce, Gołuchów, Łączyn, Sędziszów, Kępie, Zarzecze, Jaroszowiec Olkuski oraz Bukowno.

Inwestycja te umożliwią zwiększenie bezpieczeństwa i przepustowości oraz ograniczenie kosztów przewoźnika. Projekt opracuje firma Mosty Katowice. W przygotowaniu jest również umowa dotycząca zaprojektowania budowy LCS na stacji Wola Baranowska, które obejmie mijanki Huta Deręgowska, Puszcza, Drozdów i Niekrasów oraz stacje Wola Baranowska, Staszów i Grzybów. Tak jak pozostałe inwestycje doprowadzi to do zwiększenia pojemności stacji i mijanek, zwiększenia przepustowości linii i poprawy bezpieczeństwa.

Pomimo rozwoju epidemii, nie zatrzymaliśmy naszych projektów inwestycyjnych. Dzięki temu nie tylko zapewniamy pracę naszym dostawcom i ciągłość dostaw naszym partnerom handlowym, ale również przygotowujemy infrastrukturę, która przez kolejne lata będzie wspierać rozwój gospodarczy regionów, przez które przebiega linia szerokotorowa – podkreśla Zbigniew Tracichleb, prezes PKP LHS.« powrót
Biuro Brokerskie Omega