LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plIrlandzki przewoźnik kupuje samoloty na polskie lotniska
Transport lotniczy

Irlandzki przewoźnik kupuje samoloty na polskie lotniska

Zasilone zostaną 4 porty

Janusz Mincewicz

Ryanair inwestuje w rozwój przewozów w Krakowie – jesienią w Balicach do dwóch stacjonujących tam samolotów Boeing 737-800 dołączy trzeci. Pozwoli to irlandzkiemu przewoźnikowi zwiększyć liczbę pasażerów i oferowanych połączeń.

Jak poinformował David O'Brien, dyrektor handlowy Ryanair, Kraków będzie jedynym z czterech polskich lotnisk – poza Wrocławiem, Gdańskiem i Modlinem – które jesienią zostanie zasilone samolotem pochodzącym z nowego zamówienia przewoźnika u amerykańskiego Boeinga. Zgodnie z nim, w najbliższych latach irlandzka linia otrzyma 380 maszyn typu B737.

2 mln pasażerów. Dzięki nowemu samolotowi, od listopada Ryanair poszerzy swoją siatkę połączeń z Krakowa. Do oferowanych już 22 połączeń dojdą loty do Barcelony Girony, na Gran Canarię i Teneryfę. W sumie w zimowym rozkładzie lotów 2015/2016 zaplanowano 106 lotów tygodniowo. O'Brien wylicza, że rozbudowa bazy w Krakowie pozwoli firmie przewieźć w tym roku około 2 mln pasażerów do i z lotniska w Balicach.

Dr Jan Pamuła, prezes Kraków Airport, przypomina, że Ryanair jest największym przewoźnikiem operującym z krakowskiego lotniska. Obsługuje prawie 45% całego ruchu pasażerskiego. W zeszłym roku port odprawił ponad 3,8 mln osób. -Tam, gdzie jest baza, stamtąd buduje się siatkę połączeń, co jest dużo wygodniejsze dla pasażerów – zaznacza Pamuła.

Ryanair utworzył bazę w Krakowie w kwietniu 2013 r. stacjonując tam dwa samoloty Boeing 737-800. Była to druga, po Wrocławiu, baza tego przewoźnika w Polsce.« powrót
Biuro Brokerskie Omega