LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 lipca 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plIVECO na rajdzie Dakar
Transport drogowy

IVECO na rajdzie Dakar

5 stycznia 2016 r.   |  AS

IVECO ponownie bierze udział w legendarnym rajdzie terenowym jako oficjalny partner zespołu Petronas De Rooy IVECO. W rajdzie Dakar 2016 (3–16 stycznia) rywalizują cztery ciężarówki IVECO — dwa pojazdy Powerstar oraz dwa samochody ciężarowe Trakker — obsługiwane przez siedem pojazdów serwisowych IVECO.


Gospodarzami 38. edycji najsłynniejszego na świecie rajdu terenowego po raz kolejny są kraje Ameryki Południowej. Trasa rajdu, który rozpoczął się 3 stycznia w stolicy Argentyny, Buenos Aires,, liczy 9000 km i wiedzie przez ten kraj oraz Boliwię. Uczestnicy będą ją pokonywać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

W skład zespołu Petronas De Rooy IVECO wchodzi lider, Holender Gerard De Rooy, Hiszpan Josep Vila Roca oraz dwóch debiutantów: czeski kierowca Aleš Loprais i Anton Van Genugten z Holandii.

De Rooy będzie kierowcą pierwszego pojazdu IVECO Powerstar (w wersji z kabiną sypialną) i jednocześnie liderem zespołu. De Rooy, urodzony w Holandii, zdobywał doświadczenie jako uczestnik wcześniejszych edycji rajdu – w 2012 roku, kierując IVECO Powerstar, zwyciężył w kategorii samochodów ciężarowych, a przed dwoma laty, po zaciętej walce, zajął 2. miejsce. Jego partner, Moi Torralardona, jest wytrawnym pilotem, w przeszłości pomagał wielu ważnym kierowcom startującym w rajdzie Dakar. Wraz z De Rooyem wziął udział w zakończonym niedawno Rajdzie Maroka, który był dla nich ostatnim testem.

Za kierownicą drugiego samochodu Powerstar zasiądzie Czech Aleš Loprais, jeden z nowych członków zespołu, mający opinię bardzo szybkiego kierowcy. Aleš, siostrzeniec Karela Loprais, 6- krotnego triumfatora rajdu Paryż-Dakar, jest mocnym kandydatem do zwycięstwa w rajdzie Dakar 2016. Jego pilotem będzie Marco Alcayna Ferran, prawdziwy profesjonalista, jeden z najbardziej doświadczonych członków zespołu.

Anton van Genugten, drugi nowy kierowca w zespole, regularnie startuje w rajdach. Został wyznaczony przez zespół do prowadzenia pojazdu IVECO Trakker, który przewozi części zamienne w trakcie całego rajdu. Na co dzień van Genugten jest kierowcą ciężarówki, więc z pewnością doskonale wywiąże się z powierzonego mu zadania. W debiucie za kierownicą ciężarówki IVECO w ramach doskonale zorganizowanego zespołu wspierać go będzie Anton van Limpt, jego wieloletni pilot.

Kierowcą drugiego samochodu IVECO Trakker będzie Josep Vila Roca, jeden z najbardziej doświadczonych uczestników rajdu Dakar. Ten niezwykle ambitny, zdolny i niezawodny kierowca startował w wielu edycjach rajdu. Jego największym sukcesem było 5. miejsce w 2011 roku. Wspierać będzie go Xavi Roqeta Colome, doskonały kataloński pilot.

Podczas tegorocznej edycji rajdu IVECO również sponsoruje nowy lokalny zespół — La Gloriosa De Rooy Iveco — założony przez słynnego argentyńskiego kierowcę rajdowego Federico Vilagrę, znanego powszechnie jako „El Coyote”. W rajdzie Dakar 2016 Argentyńczyk zadebiutuje w kategorii samochodów ciężarowych za kierownicą pojazdu IVECO Powerstar przygotowanego przez Gerarda De Rooya. Pierwszym sprawdzianem był dla niego październikowy Rajd Maroka, w którym osiągnął imponujący wynik. Vilagrę nawigować będzie Jorge Perez Companc, doskonały pilot, zwycięzca Rajdu Argentyny w 2005 roku. Jest regularnym uczestnikiem rajdu Dakar — startował we wszystkich edycjach od 2000 roku.

Sponsorami obu zespołów w rajdzie Dakar 2016 są również FPT Industrial — marka CNH Industrial zajmująca się projektowaniem i produkcją zespołów napędowych do pojazdów drogowych i terenowych, jednostek pływających oraz generatorów energii elektrycznej — oraz OK TRUCKS, marka specjalizująca się w sprzedaży używanych pojazdów z certyfikatem IVECO.

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega