Wielton Promocja Łatwy Start 2023
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
29 listopada 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
AsstrA
www.pgt.plJak najłatwiej zadbać o czystość floty?
Transport drogowy

Jak najłatwiej zadbać o czystość floty?

21 kwietnia 2021 r.   |  SC

Wiadomo, że stan floty to jeden z ważniejszych elementów budujących wizerunek przewoźnika wśród kontrahentów. Jednak nawet najnowocześniejsze pojazdy tracą na wyglądzie, jeśli są brudne. Czy utrzymanie pojazdu w czystości musi być żmudne i czasochłonne?


Czy utrzymanie pojazdu w czystości musi być żmudne i czasochłonne?   |   Fot. Tenzi

Nie, jeśli do mycia zostanie wybrany produkt skutecznie działający, o sprawdzonej formule obecny na rynku już od kilkunastu lat. Taki właśnie jest TRUCK CLEAN, czyli aktywna piana od Tenzi dedykowana do mycia silnie zabrudzonych pojazdów ciężarowych, szynowych, przyczep, plandek, silników, maszyn rolniczych i specjalistycznych.

Jej charakterystyczną cechą jest budowa preparatu z dwóch niezależnych faz o różnym ciężarze i kolorze, co sprawia, że w pojemniku widać wyraźnie podział na 2 warstwy. Każda z nich zawiera inną substancję aktywną i właśnie ich dokładne zmieszanie przed użyciem gwarantuje ponadprzeciętną skuteczność tego środka.

Skład preparatu TRUCK CLEAN został opracowana z myślą o szybkim i skutecznym myciu silnie zabrudzonych powierzchni metodą bezdotykową, jedynie przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Dzięki skoncentrowanej formie daje bardzo duże możliwości dostosowania stężenia roztworu, a tym samym jego zużycia, do intensywności zabrudzeń.

W okresie letnim preparat działa skutecznie już w stężeniu 0,5-1%. Takim roztworem spryskujemy karoserię, pozostawiamy na 1-2 minuty i spłukujemy myjką wysokociśnieniową. Przy bardzo silnych zabrudzeniach, chcąc pozostać przy niskim stężeniu roztworu, miejsca najmocniej zabrudzone warto - po ponownym spryskaniu - przeszorować odpowiednią szczotką. Jeżeli dysponujemy lancą do piany, która dodatkowo miesza roztwór preparatu z wodą wyrzucaną pod ciśnieniem, to stosujemy go w proporcjach 1:5.

TRUCK CLEAN dostępny jest w pojemnościach 1l, 5l, 10l oraz 20l. W zależności od pojemności cena katalogowa 1l koncentratu to 14-18 zł netto. W przeliczeniu to koszt ok. 0,7 zł środka potrzebnego na spryskanie pianą jednej ciężarówki.

Jak w przypadku każdego silniejszego preparatu chemicznego należy pamiętać o stosowaniu odzieży ochronnej. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie producenta: tenzi.pl.

[ materiały Tenzi.pl - Truck Clean ]


Fot. Tenzi

Fot. Tenzi


« powrót
Biuro Brokerskie Omega