LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plJest pozwolenie na przekop Mierzei
Transport wodny

Jest pozwolenie na przekop Mierzei

HH

Rrzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gdańsku Bogusław Pinkiewicz, poinformował o wydaniu decyzji kończącej postępowanie o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych, w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską".

W decyzji, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności, udzielono zgody na wykonanie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Pozwolenie wodnoprawne jest dokumentem niezbędnym dla uzyskania przez inwestora zgody na rozpoczęcie prac, którą wydaje wojewoda. Przypomnijmy, że uruchomienie przetargu na przekop zapowiedział ostatniego dnia 2018 r. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Inwestor szuka wykonawców samego przekopu, wraz ze śluzą i portem wewnętrznym oraz wyspą na Zalewie Wiślanym.

Przewidywany termin otwarcia ofert to marzec 2019 r. Jest to pierwszy z trzech przetargów związanych z tym projektem. Drugi, planowany w I połowie 2019 r., ma dotyczyć prac na rzece Elbląg. Termin trzeciego przetargu - na roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym - zależy od stanu zaawansowania budowy wyspy.« powrót
Biuro Brokerskie Omega