LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 lipca 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plKierowcy wjadą na nową jezdnię Trasy AK oraz na Wisłostradę
Transport drogowy

Kierowcy wjadą na nową jezdnię Trasy AK oraz na Wisłostradę

Od 8 sierpnia nowy przejazd

7 sierpnia 2015 r.   |  AS

W sobotę (8.08)  w nocy, kierowcom zostanie udostępniona  przebudowana  ul. Wybrzeże Gdyńskie pod węzłem Wisłostrada, w niedzielę planowane jest oddanie  nowej jezdni południowej  Trasy AK i  łącznic na węźle Wisłostrada.


W najbliższy weekend (8.08-9.08) szykują się znaczne zmiany w organizacji ruchu na trasie  S8 na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada – kierowcy będą mieli do dyspozycji kolejne fragmenty przebudowywanej jezdni i   nowe połączenia trasy AK z Wisłostradą.

Przebudowa trasy AK wraz z Mostem Grota jest już w ostatniej fazie realizacji.  Spośród 63 obiektów inżynierskich (takie jak choćby kładki dla pieszych, łącznice itp.), których przebudowę, budowę lub remont obejmował kontrakt, do  udostępnienia kierowcom pozostało już tylko 16, w tym  jezdnia Mostu Grota  prowadząca ruch z Poznania w kierunku Białegostoku.

Kierowcy wrócili już na ponad 70 proc. ciągu głównego  przebudowywanej trasy - na otwarcie, po zakończeniu ostatnich prac czeka jeszcze  fragment południowej jezdni trasy S8 na odcinku od  węzła Wisłostrada do węzła Modlińska wraz z mostem Grota.   

Zaplanowane na ten weekend  otwarcia  uzależnione są od  wydania pozwolenia na użytkownie  kolejnego fragmentu trasy przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i zatwierdzenie przez Miasto St. Warszawa  tymczasowej organizacji ruchu.

Inwestycja (przebudowa trasy  na odcinku w. Powązkowska – w. Modlińska wraz z przebudową Mostu Grota) której  kontraktowy termin zakończenia to październik 2015 roku,  jest  już zaawansowana w ponad 92 proc.

Kolejne zmiany wprowadzane na trasie AK w ten weekend  będą wiązać się z odczuwalną poprawą dla kierowców. W planach jest m.in. udostępnienie  kolejnej jezdni Trasy AK i jej połączenie z Wisłostradą  jadąc od strony Poznania w kierunku Centrum i Gdańska.

Nowe drogi w kolejne dni weekendu. Od soboty planowane jest udostępnianie kierowcom kolejnych, przebudowywanych i remontowanych fragmentów trasy AK. 8 sierpnia  od godz. 22.00  kierowcy wrócą na  wschodnią jezdnię Wisłostrady – prowadzącą z  Centrum w kierunku Gdańska, tym samym poprawę odczują wybierający się nad morze i wracający z wakacyjnych wyjazdów. Droga  zostanie przekazana już w  docelowym kształcie - kierowcy zarówno na jezdni w kierunku północnym jak i południowym  będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu.

9 sierpnia, w nocy otwarte zostaną kolejne fragmenty realizowanej inwestycji . W planach na niedzielny wieczór  jest  oddanie do ruchu jednego pasa przebudowanej jezdni południowej  trasy S8  o długości ok. 3,4 km na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada oraz łącznic  umożliwiających zjazd z Trasy AK  na węźle Wisłostrada w kierunkach Centrum i Gdańska jadąc  z Poznania. Jednym pasem nowej jezdni w kierunku Wisłostrady lub Marek kierowcy będą poruszać się od niedzielnego wieczoru również na odcinku od węzła Powązkowska do węzła Wisłostrada. Dla podróżujących tranzytowo przez Warszawę, np. do Białegostoku zalecane jest korzystanie z nitki północnej.

Prace nadal trwają. Otwarcie  południowej jezdni głównej dla ruchu samochodowego umożliwi  realizacje niezbędnych prac w pasie rozdziału – w tym celu konieczne będzie  zwężenie jezdni   północnej o wewnętrzny pas ruchu i  jezdni południowej o skrajne pasy ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach dwa w stronę Poznania na jezdni północnej, natomiast rozdzielone zostaną dwa pasy w stronę Białegostoku – jeden pas będzie dostępny na jezdni południowej z możliwością zjazdu na Wisłostradę lub kontynuacją jazdy przez most Grota oraz jeden tranzytowy na jezdni północnej – bez możliwości zjazdu na Wisłostradę.

Realizacja kolejnego etapu prac wiąże się m.in. z koniecznością  weekendowego zamknięcia  w obu kierunkach ul. Słowackiego na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Włościańskiej. Nastąpi to w piątek w  godzinach 22.00 niedzieli 9 sierpnia do godziny 22.00. « powrót
Biuro Brokerskie Omega