LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKolejna edycja programu stażowego
Logistyka

Kolejna edycja programu stażowego

Dachser inwestuje w kształcenie pracowników

SC

Logistyka stale się rozwija, podobnie jak wymagania wobec pracowników branży. Nieustanna inwestycja w kształcenie przyszłych specjalistów i menedżerów jest więc ważna dla każdego poważnego gracza na rynku. W tym roku do programu stażowego firmy Dachser przystąpiło w Niemczech 583 praktykantów i 30 studentów. W Polsce swoją przygodę z Dachser tej jesieni rozpocznie 14 stażystów.


Kolejna edycja programu stażowego firmy Dachser   |   Fot. Dachser

Niezależnie od tego, czy chodzi o transport żywności, towarów, czy zaopatrzenie szpitali i gabinetów lekarskich w środki medyczne, logistyka odgrywa w naszym codziennym życiu ważną rolę. Jak jest ona istotna, przekonaliśmy się w czasie pandemii. Pracownicy Dachser dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu zapewnili ciągłość łańcuchów dostaw, wnosząc tym samym istotny wkład w funkcjonowanie całego społeczeństwa.

W pandemii logistyka zyskała na znaczeniu. Wizerunek branży logistycznej poprawił się w czasie kryzysu. Sektor ten stał się bardziej atrakcyjny na rynku pracy dzięki perspektywie stabilnej, obiecującej kariery zawodowej.

Ze względu na to, że wiele targów pracy zostało odwołanych, mieliśmy ograniczone możliwości organizowania spotkań informacyjnych oraz samych staży. Etap rekrutacji do naszego programu był w tym roku dość trudny - przyznaje Vera Weidemann, Head of Corporate Human Resources w Dachser.

Tym bardziej zadowalający jest fakt, że udało się przyciągnąć 600 utalentowanych młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową w niemieckich oddziałach Dachser. Wśród nowo przyjętych jest 90 początkujących kierowców ciężarówek – to zawód, który dużo zyskał w oczach opinii publicznej podczas pandemii koronawirusa.

Satysfakcjonujące wyniki rekrutacji. Dachser jest zadowolony z zainteresowania swoim programem stażowym. Zwłaszcza że biorąc pod uwagę dane niemieckiej Federalnej Agencji Pracy, liczba młodych osób ubiegających się o stanowisko stażysty w tym roku spadła o 32 tysiące, przez co wiele wakatów pozostało nieobsadzonych.

Pomimo tych wszystkich wyzwań, pozostajemy wierni naszej idei odpowiedzialności za rozwój młodych talentów, ponieważ dobrze wyszkoleni pracownicy są podstawą naszej działalności. W ciągu ostatniego półtora roku nasi stażyści i studenci wykazali się ogromną motywacją do pracy, przyczyniając się do sukcesu firmy. Przez cały czas udało nam się utrzymać wysoką wydajność i jakość naszych usług. Było to możliwe przede wszystkim dzięki poświęceniu i zaangażowaniu naszych pracowników – podkreśla Burkhard Eling, CEO Dachser.

Dachser, jako firma rodzinna, przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń połączonych z dzieleniem się wiedzą. Stażyści stanowią około 10% pracowników. Dotychczas w programach szkoleniowych Dachser wzięło udział łącznie 1 699 praktykantów i studentów. Największą, liczącą 283 osób, grupę wśród tegorocznych stażystów stanowią spedytorzy i logistycy, na drugim miejscu są magazynierzy – 121 praktykantów. W Polsce program stażowy jest realizowany już od 10 lat. W tym czasie skorzystało z niego 115 młodych ludzi.

[ materiały Dachser ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega