LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKolejny Boeing polskiej linii lotniczej
Transport lotniczy

Kolejny Boeing polskiej linii lotniczej

EnterAir zwiększa możliwości

Janusz Mincewicz

Jest to już 24 samolot EnterAir, który zwiększa możliwości przewozowe i pozwoli obsłużyć ruch turystyczny po wygaśnięciu epidemii koronawirusa


Samolot linii EnterAir na lotnisku w Pyrzowicach   |   Fot. Janusz Mincewicz

Na rynku lotniczym panuje obecnie bardzo duża niepewność związana z zawieszeniem lotów i wpływem koronawirusa. Sytuacja jest bez precedensu, jednak po okresie spowolnienia ludzie wrócą do wypoczynku i latania. Przygotowujemy się więc do wysokiego sezonu. Część konkurentów może mieć kłopoty, chcemy to wykorzystać i umocnić pozycję na europejskim rynku przewozów turystycznych. Z wszystkich wcześniejszych kryzysów w branży EnterAir wychodził wzmocniony, dlatego podejmujemy działania, by i tym razem było podobnie – zapowiada Grzegorz Polaniecki, prezes EnterAir.

Najnowszy 189-miejscowy Boeing przewoźnika ma 11 lat, został pozyskany w ramach leasingu operacyjnego. Samolot od końcu marca br. Jest już w bazie w Warszawie, przyleciał z Omanu.

EnterAir jest największą prywatną polską linią lotniczą, która realizuje połączenia do ponad 30 krajów dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Flota EnterAir składa się z 22 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.

Linia ma stałe bazy operacyjne w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Zurichu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.« powrót
Biuro Brokerskie Omega