AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKolejny Boeing polskiej linii lotniczej
Transport lotniczy

Kolejny Boeing polskiej linii lotniczej

EnterAir zwiększa możliwości

2 kwietnia 2020 r.   |  Janusz Mincewicz

Jest to już 24 samolot EnterAir, który zwiększa możliwości przewozowe i pozwoli obsłużyć ruch turystyczny po wygaśnięciu epidemii koronawirusa


Samolot linii EnterAir na lotnisku w Pyrzowicach   |   Fot. Janusz Mincewicz

Na rynku lotniczym panuje obecnie bardzo duża niepewność związana z zawieszeniem lotów i wpływem koronawirusa. Sytuacja jest bez precedensu, jednak po okresie spowolnienia ludzie wrócą do wypoczynku i latania. Przygotowujemy się więc do wysokiego sezonu. Część konkurentów może mieć kłopoty, chcemy to wykorzystać i umocnić pozycję na europejskim rynku przewozów turystycznych. Z wszystkich wcześniejszych kryzysów w branży EnterAir wychodził wzmocniony, dlatego podejmujemy działania, by i tym razem było podobnie – zapowiada Grzegorz Polaniecki, prezes EnterAir.

Najnowszy 189-miejscowy Boeing przewoźnika ma 11 lat, został pozyskany w ramach leasingu operacyjnego. Samolot od końcu marca br. Jest już w bazie w Warszawie, przyleciał z Omanu.

EnterAir jest największą prywatną polską linią lotniczą, która realizuje połączenia do ponad 30 krajów dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Flota EnterAir składa się z 22 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.

Linia ma stałe bazy operacyjne w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Zurichu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.« powrót
Biuro Brokerskie Omega