LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKolejny rekord linii lotniczej
Transport lotniczy

Kolejny rekord linii lotniczej

30 mln pasażerów w ostatnich 12 miesiącach

MM

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił najnowsze statystyki dotyczące ruchu i nowy rekord w historii firmy. Ponad 30 milionów pasażerów zostało przewiezionych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, ponieważ liczba operacji w całej Europie wzrosła o 24% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.


W ramach największego rozwoju operacyjnego w historii Wizz Air, rozpoczętego na początku marca, przewoźnik dodaje łącznie 700 lotów tygodniowo i planuje dostawę 21 samolotów Airbus do europejskich baz w ciągu zaledwie 17 tygodni. Przewoźnik dodał 1 samolot do bazy w Katowicach, 1 do bazy we Wrocławiu i kolejny samolot do Bazy w Warszawie. 

W czasie zaledwie ośmiu tygodni Wizz Air rozszerzył  swoją europejską siatkę połączeń o 34 niskokosztowe trasy w i trzy nowe miejsca docelowe: Ateny w Grecji, Charków na Ukrainie i austriacką stolicę, Wiedeń. Linia lotnicza nadal inwestuje i rozwija swoją działalność w regionach, które obsługuje, stymulując rynek i tworząc nowe miejsca pracy dzięki ośmiu nowo rozmieszczonym samolotom Airbus w czterech bazach w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech. W Polsce przewoźnik w ciągu 2 miesięcy uruchomił 10 połączeń: z Katowic do Lwowa i Aten, z Poznania do Dortmundu i Reykjawiku, z Warszawy do Bordeaux z Wrocławia do Bari, Bazylei, Goeteborga, Porto oraz Kutaisi.

Dynamiczny rozwój operacji Wizz Air przekłada się na wysoką jakość usług, szeroki wybór lotów oraz łatwy system rezerwacji online, oferując niezapomniane wrażenia w ponad 140 ekscytujących miejscach w Europie i poza nią. Wizz Air zachęca klientów do używania #WIZZaroundEurope w mediach społecznościowych, aby zdobyć fantastyczne nagrody. Do tej pory klienci Wizz Air wygrali ponad 15 bonów WIZZ o wartości ponad 8 000 euro, dając szczęśliwym zwycięzcom możliwość poznania różnych miejsc z siatki WIZZ.

Jesteśmy dumni z nowego rekordu, który jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w historii WIZZ. Ponad 30 milionów pasażerów podróżujących służbowo lub turystycznie skorzystało z oferty WIZZ w naszej rozległej i zróżnicowanej siatce połączeń - podkreśla Sorina Ratz, p.o. dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. Wciąż jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się w Europie linią lotniczą, co roku odnotowując silny i stały dwucyfrowy wzrost, zapewniając jednocześnie naszym klientom jeszcze więcej możliwości podróżowania po naprawdę niskich cenach. Zachęcamy do poznawania naszej europejskiej siatki. Załoga Wizz Air serdecznie zaprasza Państwa na pokład.

[ Wizz Air ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega