LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKolejowe bocznice wracają do Grupy Azoty
Logistyka

Kolejowe bocznice wracają do Grupy Azoty

CTL Logistics skupi się na przewozach kolejowych

HH

Grupa Azoty podpisała 6 XII porozumienie z CTL Logistics ws. m.in. przejęcia spółek celowych, a tym samym konsolidacji działalności bocznic w Kędzierzynie i Puławach. Oznacza to, że od 1 I 2018 r. wszystkie spółki zarządzające bocznicami w Grupie Azoty znajdą się w strukturach Grupy.


Prezesi obu firm podpisują porozumienie   |   Fot. CTL Logistics

Konsolidatorem usług bocznicowych będzie Grupa Azoty Koltar, natomiast CTL Logistics pozostanie strategicznym partnerem Grupy w obszarze przewozów.

Konsolidacja to jeden z fundamentów zaktualizowanej w maju strategii Grupy. Wszędzie tam, gdzie pozwoli ona na wykorzystanie efektu synergii i wzmocnienie organizacji będzie ona realizowana – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Przekazujemy Grupie Azoty efektywnie działające zaplecza logistyczne, wyposażone m.in. w nowoczesne systemy zarządzania ruchem kolejowym oraz wykwalifikowaną i kompetentną kadrę – skomentował Grzegorz Bogacki, prezes i dyrektor zarządzający CTL Logistics. Zgodnie z nową strategią koncentrujemy się na naszej podstawowej działalności i dynamicznie rozwijamy przewozy kolejowe dla przedstawicieli kluczowych sektorów przemysłu.

Dzierżawione dotychczas bocznice od początku nowego roku wracają w struktury właściciela czyli poszczególnych zakładów w Policach, Kędzierzynie i Puławach.

Podpisane porozumienie przeszło proces konsultacji z pracownikami przejmowanych spółek. Roszadom w zakresie podmiotów obsługujących bocznice kolejowe towarzyszą zmiany w przepisach polskiego prawa. Otóż zmiana ustawy kolejowej wprowadza rozdzielenie funkcji - zarządca bocznicy nie może być jej operatorem. Równolegle, niezależnie od zmian w ustawie, dobiegły końca dotychczasowe umowy na obsługę bocznic.« powrót
Biuro Brokerskie Omega