LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKompaktowy elektryczny dostawczak z najlepszą wartością rezydualną
Transport drogowy

Kompaktowy elektryczny dostawczak z najlepszą wartością rezydualną

Według raportu Nissan Townstar EV Van najlepiej utrzymuje swą wartość

SC

Z najnowszych danych opublikowanych przez firmę INFO-EKSPERT wynika, że Nissan Townstar EV Van po 4 latach użytkowania i przebiegu 60 tys. km będzie najlepiej w swojej klasie utrzymywał cenę. Wartość rezydualna najpopularniejszej wersji Business wyniesie po tym okresie aż 55,1% wyjściowej ceny, czyli o 3 p.p. więcej niż średnia w segmencie. W wypadku podstawowej wersji – Visia – różnica wartości na korzyść Nissana Townstar jest nawet większa.


Nissan Townstar EV Van z najlepszą wartością rezydualną w swojej klasie   |   Fot. Nissan

Nissan Townstar EV Van wyposażony jest w silnik o mocy 122 KM, który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 245 Nm. Akumulator może zmagazynować 44 kWh energii, co zapewnia zasięg do nawet 301 km w cyklu mieszanym (według WLTP). Auto z krótszym rozstawem osi dysponuje przestrzenią ładunkową o objętości 3,3 m3, a jego maksymalna ładowność wynosi 612 kg.

Ceny elektrycznego Nissana Townstar Van zaczynają się 139 900 zł netto. Już w podstawowej wersji Visia wyposażenie obejmuje, między innymi, reflektory LED (światła mijania i kierunkowskazy), tylne czujniki parkowania, dwuskrzydłowe drzwi z tyłu, które otwierają się pod kątem 180°, oraz ładowarkę pokładową AC o mocy 11 kW. Wyższe wersje** umożliwiają ładowanie AC z mocą do 22 kW, DC CCS z mocą do 80 kW i są wyposażone w pompę ciepła oraz układ chłodzenia akumulatora trakcyjnego, a ich wyposażenie z zakresu komfortu, bezpieczeństwa i łączności stawia je na poziomie znanym z samochodów osobowych.

Jak każdy użytkowy model Nissana także Townstar EV jest objęty atrakcyjną, 5-letnią gwarancją producenta (lub do przebiegu 160 000 km). Ponadto, gwarancja na akumulator wynosi aż 8 lat (lub do przebiegu 160 000 km), jak w wypadku osobowych elektrycznych modeli marki.

Opublikowane dane skomentował Marek Zgorzelski, Used Cars Manager w Nissan Sales CEE: Wysoka prognozowana wartość rezydualna elektrycznego Nissana Townstar nie jest dla nas zaskoczeniem. Nissan jest doświadczonym i uznanym na rynku producentem samochodów elektrycznych. Zarówno LEAF, czyli pionier na rynku samochodów elektrycznych produkowanych na masową skalę, jak i e-NV200, który jest prekursorem modelu Townstar, także cechują się wysoką wartością przy odsprzedaży i są modelami poszukiwanymi na rynku wtórnym. Dodatkowym atutem naszego nowego elektrycznego vana jest bez wątpienia 5‑letnia gwarancja, zapewniająca pewność i spokój użytkowania samochodu, mająca również niebagatelny wpływ na jego przewidywaną wysoką wartość rezydualną.

Opinia o niezawodności modeli Nissana, sprawdzone i oszczędne jednostki napędowe oraz bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa to niewątpliwe atuty tej marki. Dodatkowo konkurencyjne ceny zakupu i relatywnie niskie koszty eksploatacji, sprawiają, że wszystkie modele Nissana cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i charakteryzują się jednymi z najwyższych wartości rezydualnych w swoich segmentach – powiedział Dariusz Wołoszka, Wiceprezes Zarządu INFO-EKSPERT Sp. z o.o.

Elektryczny Townstar Van jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy podążając za coraz silniejszym trendem elektromobilności poszukują pojazdów bezemisyjnych, ale także dla klientów doceniających znacznie niższe koszty użytkowania samochodów elektrycznych przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i komfortu użytkowania. Nasze dotychczasowe wieloletnie doświadczenia na tym polu pokazują, że taki model się sprawdza, a prognozy pokazują, że rynek użytkowych samochodów elektrycznych będzie się nadal dynamicznie rozwijał – podsumował Łukasz Michalski, szef sprzedaży w Nissan Sales CEE.

[ materiały Nissan ]

*  Dane wg prognozy INFO-EKSPERT z 2 czerwca 2023 r. **  W zależności od wersji wyposażenia


Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan


« powrót
Biuro Brokerskie Omega