LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKonferencja IRFC 2017 (International Rail Forum & Conference)
Transport szynowy

Konferencja IRFC 2017 (International Rail Forum & Conference)

AS

Międzynarodowa Konferencja Kolejowa i Wystawa (IRFC) jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu międzynarodowego sektora kolejowego. Jest to spotkanie najważniejszych menedżerów, ekspertów kolejowych i logistycznych, klientów, polityków i przedstawicieli instytucji z całej Europy. Szósta edycja IRFC odbędzie się w Pradze w dniach 22-24 marca 2017 (środa-piątek) w Clarion Hotel Prague. Jej mottem będzie: „Let’s make European Railway EASY!“ Językami obrad będą angielski, czeski i rosyjski. Zapewniono tłumaczenia symultaniczne.


Odbywająca się w marcu 2017 r. konferencja nawiąże do trwającej od 2008 roku tradycji spotkań ekspertów kolejowych. Przez te lata wielu ważnych ekspertów wypowiadało się o aktualnych zagadnieniach i problemach. I tym razem wiodącymi tematami konferencji będą projekty i trendy budzące w ostatnim czasie duże zainteresowanie.

Uczestników konferencji z pewnością zainteresuje wpływ prawa na ich codzienną pracę. Omawiane będą takie tematy, jak liberalizacja, standaryzacja, konkurencyjność i zrównoważenie transportu kolejowego. W sekcji początkowej wspomną o nich najważniejsi przedstawiciele organizacji międzynarodowych i instytucji, takich jak: EUAR (Europejska Agencja Kolejowa), UIC (Międzynarodowa Związek Kolei), OSŻD (Organizacja Współpracy Kolei), UNIFE (Zrzeszenie Europejskiego Przemysłu Kolejowego), CER (Wspólnota Kolei Europejskich) i Shift2Rail (wspólne przedsięwzięcie na rzecz europejskich badań i innowacji). Organizacje te są również patronami konferencji, wraz z ministerstwem transportu Republiki Czeskiej i komisją gospodarki Parlamentu Republiki Czeskiej.

Jednym z głównych tematów będzie cyfryzacja. Temat „Połączonego jednolitego rynku cyfrowego” jest jednym z pierwszych dwóch priorytetów polityki Unii Europejskiej. Technologie cyfrowe mogą poprawić wykorzystanie zasobów w transporcie, a dzięki temu również codzienne życie mieszkańców. Konferencja IRFC zaprezentuje obecne możliwości, wyzwania, konkretne przykłady wdrożeń i umożliwi przedstawicielom ważnych organizacji i graczy rynkowych zaprezentować swoją strategię w zakresie cyfryzacji.

Kolejnym aktualnym tematem będzie interoperacyjność i wdrażanie TSI TAF/TAP. Ustandaryzowana wymiana informacji między uczestnikami transportu kolejowego wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej. Został również przygotowany wiążący plan wdrożeniowy, na mocy którego przewoźnicy kolejowi, zarządcy infrastruktury i posiadacze wagonów będą musieli komunikować się między sobą z wykorzystaniem określonych standardów. Konferencja IRFC będzie o tym zagadnieniu informować oraz prezentować przykłady rozwiązań w produktach informatycznych, a także zaprezentuje konkretne przykłady wdrożeń TSI w praktyce.

Nie zabraknie bloku referatów traktujących o nowościach w technologii przewozu przesyłek koleją, przesyłek nadzwyczajnych, towaru niebezpiecznego, przesyłek wagonowych, bezpieczeństwa, monitoringu itd. Uczestnicy konferencji będą również mieli możliwość dowiedzieć się, co się dzieje nowego w przewozach Azja-Europa.

Interesujące z pewnością będą informacje o odbywających się i zakończonych projektach realizowanych w ramach programów badawczo-rozwojowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak skorzystać z szeregu możliwości finansowania swoich działań, również w Europie Środkowej i Wschodniej. Zaprezentowane zostaną realizacje projektów w ramach programów EUREKA, Horizon 2020 i przede wszystkim Shift2Rail.

Program konferencji zostanie wzbogacony o forum dyskusyjne z ważnymi osobistościami europejskiej polityki transportowej i instytucji kolejowych, które odbędzie się we wtorek 21 marca 2017. Nierozłączną częścią będzie wystawa, a także wydarzenia towarzyszące – wieczór galowy pierwszego dnia i „wieczór czeski” pod koniec drugiego dnia obrad. Na zakończenie trzeciego dnia programu towarzyszącego odbędzie się wycieczka edukacyjna.

Kompletne informacje oraz możliwość rejestracji znajdą Państwo na stronie internetowej www.IRFC.eu oraz www.RailConference.com.

Kto chce dotrzymać kroku najnowszym trendom w transporcie kolejowym, tego nie może zabraknąć na konferencji IRFC 2017.« powrót
Biuro Brokerskie Omega