LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
16 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKonferencja Naukowa TranSopot 2017
Logistyka

Konferencja Naukowa TranSopot 2017

HH

W dniach 29-31 maja na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 119/121 odbędzie się Konferencja Naukowa TranSopot 2017 „Wyzwania rozwoju transportu w XXI wieku”. Weźmie w niej udział cała plejada polskich naukowców zajmujących się transportem.

Zaplanowano aż osiem sesji plenarnych. Tytułową sesję „Wyzwania transportu w XXI wieku” poprowadzi prof. Elżbieta Marciszewska, a udział w niej wezmą profesorowie: Jan Burnewicz, Wojciech Paprocki, Danuta i Andrzej Rucińscy, Piotr Niedzielski.

Sesję o rozwiązaniach gałęziowych w transporcie w XXI wieku poprowadzi prof. Burnewicz. Udział w niej zapowiedzieli profesorowie: Krystyna Wojewódzka – Król, Juliusz Engelhardt, Anna Mężyk i Marek Grzybowski. Sesję „Efekty zewnętrzne transportu” poprowadzi z kolei prof. Włodzimierz Rydzkowski, a udział w niej weźmie: prof. Franciszek Tomaszewski. O zrównoważonej mobilności w miastach będzie mówił prof. Olgierd Wyszomirski, naukowiec i praktyk, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz kierownik Katedry Rynku Transportowego Uniwersytetu Gdańskiego. W jego panelu udział wezmą: prof. Katarzyna Hebel i prof. Krzysztof Grzelec.

Zaplanowano także dyskusję poświęconą m.in. absolwentom uczelni na rynku pracy w branży TSL, a także problemach i sukcesach wszystkich sektorów transportowych. To będzie ciekawa dyskusja i wymiana poglądów pomiędzy ludźmi nauki związanymi z transportem ale także z praktykami – mówi prof. Aleksandra Koźlak z Katedry Badań Porównawczych Systemów Transportowych Uniwersytetu Gdańskiego, jedna z organizatorek konferencji.« powrót
Biuro Brokerskie Omega