LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plKonsekwentnie na drobnicę
Logistyka

Konsekwentnie na drobnicę

AS

W pierwszej połowie stycznia br. DSV Road zakończyło przeprowadzkę swojego łódzkiego oddziału do nowego obiektu logistycznego w Panattoni Business Center Łódź II. Zmiana lokalizacji podyktowana została m.in. dynamicznym rozwojem międzynarodowego i krajowego serwisu drobnicowego oraz rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora.

Przeniesienie działalności operacyjnej DSV Road do nowego obiektu w Łodzi odbyło się w dwóch etapach – pierwszy, na początku października zeszłego roku objął 4 tys. m2, a drugi w styczniu 2016 roku kolejne 5 tys. m2 oraz biura.

Przeprowadzka do nowego obiektu jest wynikiem dynamicznego rozwoju łódzkiego oddziału DSV Road oraz potrzebą jeszcze lepszego dopasowania infrastruktury technicznej do rosnących wymagań operacyjnych i ekonomicznych. Nasz nowy obiekt spełnia również wysokie wymagania związane z ochroną środowiska naturalnego, które są ważnym elementem polityki Grupy DSV. Na zamówienie DSV magazyn wyposażony został między innymi w energooszczędne oświetlenie LED oraz izolację termiczną o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Oprócz funkcji typowo magazynowych obiekt ten jest także naszym głównym terminalem przeładunkowym w Polsce dla międzynarodowych i krajowych przesyłek drogowych, dlatego aby uzyskać optymalną powierzchnię cross-dock’u, specjalnie na nasze potrzeby zaprojektowana została strefa przyjęć – mówi Maciej Szczepański, Dyrektor ds. Operacji Magazynowych DSV Road.

Operator w ramach nowo podpisanej umowy przejął w ubiegłym roku pełną obsługę logistyczną zakładu ABB zlokalizowanego w Aleksandrowie Łódzkim w zakresie przyjęcia, składowania i zaopatrzenia w komponenty do produkcji silników elektrycznych. Specyfika nowej lokalizacji łódzkiego oddziału DSV Road pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę tego wymagającego klienta.

Współpraca DSV z ABB w Polsce trwa już niemal 10 lat i z ogromną satysfakcją obserwujemy jej nieustanny rozwój. Obecnie DSV Road jest głównym dostawcą usług transportowo-logistycznych dla ABB w Polsce, co jest dla nas niewątpliwie dużym wyróżnieniem i motywuje nas do dalszej pracy nad rozwojem naszych usług. Specjalnie na potrzeby tego klienta przygotowaliśmy obiekt biurowo – warsztatowy oraz zaprojektowaliśmy instalację regałową. Nowy obiekt w Łodzi jest również kontynuacją naszej strategii rozwoju przewozów przesyłek drobnicowych. Dwa lata temu nasz łódzki oddział stał się centralnym hub’em w Polsce dla drobnicy międzynarodowej i właśnie stąd, wykorzystując europejską sieć terminali DSV, uruchomiliśmy codzienny serwis do i z 36 krajów Europy (DSV Daily Pallet). Zwiększone możliwości przeładunkowe pozwalają nam obecnie na dalszy rozwój tego produktu, jak również na utworzenie w Łodzi w pierwszym kwartale głównego centrum przeładunkowego drobnicy krajowej, co znacznie poprawi konkurencyjność naszego serwisu – mówi Sebastian Plesiński, Dyrektor Sprzedaży DSV Road.

Nowy obiekt jest zlokalizowany w pobliżu węzła autostrady A1 i obejmuje blisko 9 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz 500 m2 powierzchni biurowo-socjalnej w dwukondygnacyjnym, nowoczesnym budynku zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Niciarnianej. Standardy nowej lokalizacji zapewniają najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasy A), w tym 16 ramp przeładunkowych oraz 2 bramy z poziomu zero.

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega