AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLato z Parowozami
Transport szynowy

Lato z Parowozami

Cykl rusza już 1 czerwca

20 maja 2016 r.   |  AS

W środę 1 czerwca, w Dniu Dziecka rusza „Lato z Parowozami”, cykl organizowanych przez PKP CARGO imprez promujących, zwłaszcza wśród najmłodszych, historię i tradycje kolejnictwa.


Lato z Parowozami, to cykl organizowanych przez PKP CARGO imprez promujących, zwłaszcza wśród najmłodszych, historię i tradycje kolejnictwa   |   Fot. PKP Cargo

Tego dnia w Parowozowni w Wolsztynie i w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce przygotowano bardzo ciekawy program edukacyjny oraz wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

W Wolsztynie będzie można zwiedzić z przewodnikiem zabytkową parowozownię, w której zgromadzono wiele ciekawych, unikatowych eksponatów, wejść do kabiny parowozu, zobaczyć jak on działa, jak przygotowuje się do drogi, pobiera węgiel i wodę niezbędną do wytworzenia pary. Zainteresowani będą mogli także wejść do kabiny lokomotywy spalinowej oraz do nowoczesnego autobusu szynowego, aby przekonać się, jak bardzo zmienia się kolej. Będzie też okazja do przejażdżki w zabytkowym składzie pociągu z parowozem na trasie w okolicy Wolsztyna.

Natomiast w Skansenie w Chabówce wśród licznych eksponatów będzie można zobaczyć m.in. najstarszy zachowany w Polsce parowóz z 1878 roku, zasilane parą pługi odśnieżne pracujące na górskich szlakach kolejowych, wagony do przewozu gęsi, piwa oraz wiele innych ciekawych zabytków na stalowych kołach. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z przejażdżki pociągiem retro ze Skansenu do Rabki.

Ponadto w czasie obu imprez będą organizowane liczne zabawy i konkursy, a na dzieci czekały słodkie niespodzianki. Wstęp do Skansenu w Chabówce będzie tego dnia bezpłatny.« powrót
Biuro Brokerskie Omega