LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plŁatwiejsza praca, lepsze życie?
Transport drogowy

Łatwiejsza praca, lepsze życie?

Nadchodzi nowa generacja Nissana Interstar

SC

Podczas oficjalnej premiery w Paryżu, Nissan zaprezentował kolejną generację modelu Interstar, dużego dostawczaka, który jest zarazem najnowocześniejszym lekkim samochodem użytkowym japońskiej marki. Nowy model urósł i jest jeszcze bardziej uniwersalny w porównaniu z poprzednią generacją, co pozwala na znacznie lepsze dopasowanie do nawet specyficznych potrzeb klienta, ale także będzie pierwszym dużym vanem Nissana wyposażonym w 100% elektryczny zespół napędowy.


Nowa generacja Nissana Interstar   |   Fot. Nissan

Towarzysz dla bohatera codzienności. W nowym Nissanie Interstar postawiono na efektywność, maksymalną wydajność oraz wygodę klienta, a samochód może być indywidualnie dopasowany do zróżnicowanych potrzeb firm z uwzględnieniem ich wielkości i specyfiki branży. Wzornictwo przodu, nawiązujące do pick-upa z wyrazistym przednim grillem, podkreśla bezkompromisowy styl pojazdu. Praktyczny i mocny Interstar ma stać się synonimem niezawodności i niespożytej siły w codziennym transporcie na potrzeby firmy.

Interstar jest oferowany ze standardową gwarancją Nissana obowiązującą przez 5 lat oraz 8‑letnią gwarancją na pojemność akumulatora w wersji Interstar-e, w obu przypadkach z limitem do 160 000 kilometrów. Takie warunki pozwalają w spokoju pokonywać każdą trasę.

Interstar nowej generacji wchodzi na rynek z szeroką gamą fabrycznych opcji zabudowy takich jak wywrotka, skrzynia z opuszczanymi burtami czy nadwozie kontenerowe. Dzięki temu duży van może być tak wszechstronny jak jego użytkownicy, sprawdzi się w każdej firmie i podniesie efektywność jej działania.

Wielkogabarytowy ładunek, daleki zasięg, miejsce dla dodatkowych pasażerów czy ciężka przyczepa – nowa generacja modelu Interstar w odpowiedniej wersji zaspokoi każdą z tych potrzeb.

Łatwiejsza praca, łatwiej w życiu. Nowy Interstar-e, pierwszy w pełni elektryczny duży van Nissana, pozwala na bardziej zrównoważoną jazdę bez uszczerbku dla osiągów. Zapas energii w akumulatorze o pojemności 87 kWh umożliwia przejechanie nawet 460 kilometrów, co pozwala odwiedzać kolejnych klientów na trasie bez obawy o zasięg. W razie potrzeby szybkie ładowanie prądem stałym przez 30 minut wydłuży zasięg o maksymalnie 252 kilometrów lub o około 200 kilometrów w przypadku wersji z akumulatorem o pojemności 40 kWh, przeznaczonej do obsługi krótszych tras. Podczas zjazdu do bazy ładowanie prądem przemiennym od 10 do 100% pojemności akumulatora trwa niespełna 4 godziny.

Interstar-e, wersja zaprojektowana przede wszystkim do jazdy po mieście, spełnia wymagania wszelkich miejskich restrykcji dotyczących emisji zanieczyszczeń i jakości powietrza. Użytkownik tego pojazdu może bez przeszkód wykonywać przewozy i świadczyć usługi transportowe w proekologicznie zarządzanych miastach.

Nissan Interstar nowej generacji to idealne wsparcie dla wszelkich przedsięwzięć mających na celu zapewnienie mobilności społeczeństwu. Oferta obejmująca w pełni elektryczną wersję, zwiększoną ładowność oraz rozmaite opcje zabudowy dostarcza naszym klientom – małym i średnim przedsiębiorstwom z całego świata – dokładnie to, czego potrzebują do sprawnego działania – powiedział Nicolas Tschann, dyrektor działu lekkich pojazdów użytkowych w Nissan Europe.

Nowy Interstar to odpowiednia propozycja zarówno dla poszukujących zwiększonego zasięgu akumulatora, jak i oszczędnego napędu z silnikiem wysokoprężnym. Nowy model wyróżnia się wiodącymi w swojej klasie parametrami aerodynamicznymi ze współczynnikiem SCx obniżonym o 20%, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa lub energii elektrycznej oraz maksymalizację zasięgu i efektywności eksploatacji w firmie.

Nowa generacja Nissana Interstar ma także o 40 mm szersze boczne drzwi i o 100 mm dłuższą strefę ładunkową, do której klienci zmieszczą jeszcze więcej towaru lub sprzętu potrzebnego do świadczenia usług. Samochód trudno będzie przeciążyć. Nowy duży van Nissana ma bardzo konkurencyjną ładowność: do 1,6 tony w przypadku wersji elektrycznej oraz prawie 2 tony w wersji spalinowej, polecanej przedsiębiorcom przewożącym szczególnie ciężkie ładunki.

Ponadto 4-tonowego Nissana Interstar-e o ładowności 1,6 tony można będzie prowadzić w całej Europie na podstawie standardowego prawa jazdy kategorii B. W praktyce oznacza to możliwość przewożenia nawet cięższych ładunków niż w przypadku popularnych 3,5‑tonowych vanów z silnikami Diesla. Zarówno wysokoprężna, jak i elektryczna wersja Nissana Interstar nowej generacji może holować przyczepę o masie do 2500 kg, co umożliwia przewożenie większej ilości sprzętu i towaru.

Interstar nowej generacji zyskał także nowy wystrój wnętrza kabiny, którą zaprojektowano z myślą o komforcie kierowcy i pasażerów. Podgrzewane fotele z trwałymi pokrowcami chroniącymi tapicerkę zapewniają większy komfort i lepsze podparcie kierowcy nawet na długich trasach. Samochód jest też wyposażony w podgrzewaną przednią szybę.

Nowy model ma znacznie poprawioną zwrotność, bez uszczerbku dla pojemności przestrzeni ładunkowej. Średnica zawracania zmniejszyła się o 1,5 metra w porównaniu ze starszymi wersjami, co ułatwia manewrowanie na ciasnych miejskich ulicach.

Bezpieczeństwo w pracy i na drodze. Podobnie jak we wszystkich pojazdach Nissana, komfort i dobre samopoczucie klienta są tu na pierwszym miejscu. Wszystkie wersje modelu Interstar nowej generacji wyposażono w liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, takie jak system hamowania awaryjnego ograniczający ryzyko najechania na tył pojazdu poprzedzającego, wykrywanie senności kierowcy czy system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Bezpieczeństwo przewozu towarów poprawia też system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Nowoczesny układ hamulcowy zaprojektowany jako zintegrowany moduł („1‑box”) zapewnia optymalną siłę hamowania w każdej sytuacji, niezależnie od stopnia obciążenia pojazdu. Ponadto czas reakcji przy hamowaniu awaryjnym udało się skrócić o połowę w porównaniu z poprzednimi generacjami modelu, co daje większe poczucie spokoju i bezpieczeństwa za kierownicą.

Zgodnie z przyjętym przez Nissana kierunkiem dążenia do tworzenia czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata, obejmującym pełną elektryfikację oferty lekkich samochodów użytkowych od 2026 r., nowa generacja Nissana Interstar stanowi ważny krok na tej drodze – jest całkowitym odświeżeniem modelu z nastawieniem na zaspokojenie najrozmaitszych potrzeb klientów biznesowych marki.

Informacje o warunkach i terminie rozpoczęcia sprzedaży Nissana Interstar w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie.

[ materiały Nissan ]


Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan


« powrót
Biuro Brokerskie Omega