LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLaureaci Pomorskiej Miss Scania 2022
Transport drogowy

Laureaci Pomorskiej Miss Scania 2022

SC

„Robimy to z pasji” – tak o tuningu, przygotowaniu i wyglądzie swoich pojazdów opowiada Bartosz Popławski, właściciel pojazdu, który w sobotę 3 IX otrzymał tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022”. 


Pomorska Miss Scania   |   Fot. Scania

Do udziału w jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 90. pojazdów Scania. Były to pojazdy z całej Polski, przedstawiciele różnych generacji, z różnym przebiegiem. Obecna była nawet Scania Super, która miała swoją światową premierę w zeszłym roku. W ciągu 20 lat impreza zmieniła się z niewielkiego spotkania w gdańskim oddziale Scania w wydarzenie roku w branży.

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport. Na pojeździe znajdują się wyjątkowe i bardzo charakterystyczne malunki przedstawiające pojazdy z floty firmy, takie oddające hołd przedsiębiorstwu transportowemu, które prowadzili dziadkowie właściciela firmy, a także nawiązujące do serialu „Peaky Blinders”. Pojazd triumfował podczas Konkursu drugi rok z rzędu.

Fani odwiedzający zlot, którzy wzięli udział w  głosowaniu, zadecydowali, że „Nagroda Publiczności” trafiła do Scania R580, przeznaczonej do transportu drewna, należącej do firmy Timberfast. Z kolei firma IMO triumfowała w kategorii „Pomorska Miss Scania – Pojazd specjalny” – zwyciężył wyprodukowany w 2007 r. pojazd Scania R500 przeznaczony do transportu kontenerów hakowych. „Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” przyznano firmie Elltrans za pojazd Scania R580.

Zwycięzcą przeprowadzonych po raz pierwszy w historii Konkursu wyborów „eMiss Scania 2022”, skierowanych do graczy Euro Truck Simulator, został Dawid Wrzesień, który stworzył pojazd Scania 144L. Do udziału w wirtualnych wyborach zgłoszono ok. 170 pojazdów, na które oddano w sumie ponad 5 tys. głosów. 

Dużą popularnością cieszyły się również rozwiązania elektryczne, prezentowane podczas „Pomorskiej Miss Scania” po raz pierwszy. W trakcie zlotu fani mogli zobaczyć z bliska wywrotkę Scania P 230 oraz dwa pojazdy przeznaczone do pracy w dystrybucji Scania 25 z kabiną L i P oraz ładowarki.

Rola pojazdów elektrycznych w transporcie będzie w przyszłości rosła. Zapewne z czasem na naszych spotkaniach również będzie pojawiać się ich coraz więcej. Z jednej strony: nic nie zastąpi silnika V8 i trąb pneumatycznych, ale elektromobilność też ma swój urok i wiele zalet. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tej zmianie – komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

Zwieńczeniem wydarzenia była tradycyjna parada konkursowych pojazdów ulicami Gdańska, w której uczestniczyły również pojazdy elektryczne. Od 20 lat gromadzimy miłośników naszej marki w gdańskim oddziale Scania żeby celebrować nasze samochody oraz pasję naszych klientów. Spotykamy się także po to, aby podyskutować o tym, jak branża się rozwija i jak wygląda transport. Tegoroczna, rekordowa frekwencja uczestników, gości, fanów i sponsorów bardzo nas cieszy i napędza do tego, abyśmy w przyszłym roku mogli myśleć o spotkaniu się w jeszcze większym gronie – dodaje Wojciech Rowiński.

[ materiały Scania ]


Fot. Scania

Fot. Scania

Fot. Scania


« powrót
Biuro Brokerskie Omega