LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLetnie wzrosty w Brittany Ferries
Transport wodny

Letnie wzrosty w Brittany Ferries

Promy24.com

Brittany Ferries osiągnął sześcioprocentowy wzrost na wszystkich swoich trasach z portów Portsmouth (Wielka Brytania) i Poole (Wielka Brytania) do Caen (Francja), Le Havre (Francja), Cherbourg (Francja), Saint Malo (Francja) i Roscoff (Francja), Bilbao (Hiszpania) oraz Santander (Hiszpania) tego lata w przeciągu lipca i sierpnia. Był to najlepszy wynik od 13 lat.


Największy wzrost w ruchu pasażerskim, o 8%, odnotowano między Poole i Cherbourg, gdzie podróżnych obsługiwał prom Barfleur, jeden z trzech jednostek Brittany Ferries niedawno wyposażonych w płuczki spalin. Przewiózł w tym czasie 66 000 pasażerów.

Następny w kolejności do instalacji płuczek jest prom Mont St. Michel, który został skierowany do stoczni Astander Shipyard 25 września. Na tej jednostce oraz na Armorique i Pont-Aven również zostaną zamontowane scrubbery, mimo wcześniejszych planów, aby zmodyfikować ich silniki do pracy na paliwach LNG.

Brittany Ferries uważa, że część dodatkowego ruchu pochodziło z trasy promowej Dover-Calais oraz było potencjalnymi klientami Eurotunnelu. « powrót
Biuro Brokerskie Omega