LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLider otwiera się na Płw. Iberyjskim
Logistyka

Lider otwiera się na Płw. Iberyjskim

AS

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie kontynuuje poszerze swój zasięg na rynku europejskim. Po uruchomieniu biura w Holandii dwa miesiące temu, teraz otwiera kolejne dla Hiszpanii i Portugalii. 

Panattoni rozbudowuje swoją pozycję w Europie. Panattoni z wybudowanymi ponad 9,6 mln m kw. powierzchni przemysłowej jest już obecny na największych europejskich rynkach logistycznych, w tym niemieckim, brytyjskim, holenderskim i polskim. Deweloper jest także w Czechach i na Słowacji. Od lutego pojawi się z kolei w Hiszpanii, a swoje przedstawicielstwo otworzy zarówno w Madrycie, jak i Barcelonie – głównych ośrodkach logistycznych Półwyspu Iberyjskiego. W tym celu deweloper powołał nowy zespół. Na jego czele stanie Gustavo Cardozo Lupi, Dyrektor Zarządzający, a wspierać go będzie m.in. Miguel Vera Cabrero - Dyrektor ds. Finansowania Strukturalnego i Operacji.

Hiszpania jest szóstym pod względem wielkości rynkiem magazynowym w Europie. Istniejąca powierzchnia magazynowa to 22,1 mln m kw. (dane za Q3 2019 roku), a rynek logistyczny ma do dyspozycji sieć drogową obejmującą ponad 370 tysięcy kilometrów, w tym 15,5 tysięcy km autostrad. Długość linii kolejowych wynosi ok. 16 tys. km z czego 2,6 tys. km stanowi kolej dużych prędkości. Dużą rolę w handlu zagranicznym odgrywa transport morski. Sektor logistyczny bardzo szybko się rozwija, co jest podyktowane nie tylko wymianą zagraniczną, ale także dynamicznym wzrostem handlu internetowego. Sprzedaż e-commerce w Hiszpanii szacowana jest już na ponad 25 miliardów euro (34 miliardy euro obrót B2C e-commerce), a sektor rośnie w tempie ponad 15% rocznie. Już dziś 63 proc. hiszpańskich internautów robi zakupy on-line, co stymuluje dodatkowy popyt w sektorze magazynowania i dystrybucji. - „Pozycja Hiszpanii i Portugalii w Europie w połączeniu z jej silną infrastrukturą i kosztami pracy czyni ją bardzo atrakcyjnym rynkiem dla inwestycji logistycznych. Do tego kraj znajduje się na przecięciu śródziemnomorskiego i atlantyckiego korytarza transportowego, stając się tym samym bramą nie tylko do rynków Europy, ale także Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu” - mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Panattoni.

Za hiszpański oddział będzie odpowiedzialny Gustavo Cardozo Lupi, który powołany został na stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Ma on ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży nieruchomości. Od 2002 roku był związany z Prologis, zarządzając projektami w Hiszpani i awansując. Przez ostatnie 13 lat piastował stanowiska Country Manager i Senior Vice-President zarządzając zespołem 11 specjalistów i portfelem ponad 1 300 000 000 m kw. aktywów logistycznych o wartości ponad 980 mln EUR. Gustavo był również zaangażowany w pozyskanie ponad 1 miliona m kw. gruntów, a także zbył ponad 500 000 m kw. aktywów. Przed dołączeniem do Prologis, pracował jako Project Manager w Wenezueli, USA oraz na Wyspach Turks i Caicos (BWI).

Miguel Vera Cabrero jako Dyrektor ds. Finansowania Strukturalnego i Operacji. Miguel ma dyplom z prawa i wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania strukturalnego, pozyskiwania kapitału, modelowania finansowego oraz monitorowania transakcji na rynku nieruchomości. Od marca 2016 r. był szefem ds. finansowania strukturalnego i skarbu w OHL Developments, gdzie pracował przy projektach mieszkaniowych, hotelowych i biurowych zlokalizowanych w Hiszpanii, Meksyku i Wielkiej Brytanii. Odpowiadał m.in. za refinansowanie Hotel Fairmont w Mayakoba (Meksyk) na około 70 mln USD czy zakup dwóch najlepszych budynków biurowych w Belgii oraz zakup i remont Casa Vicens w Barcelonie. Wcześniej związany był m.in. z GS Inima Environmental, Isolux Infrastructure, Banco Santander.

[ mat. prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega