LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLinie z Kazachstanu wzmacniają swoją międzynarodową sieć
Transport lotniczy

Linie z Kazachstanu wzmacniają swoją międzynarodową sieć

HH

Linie lotnicze Air Astana uruchomiły dwa nowe loty do Federacji Rosyjskiej i odebrała trzeci samolot z rodziny A320neo.

Wielokrotnie nagradzany przewoźnik Skytrax z Kazachstanu, uruchomił nowe loty z Astany do dwóch miejsc w Rosji - Tiumeń i Kazań. Nowa trasa Astana - Tiumeń wystartowała 2 czerwca 2018 r. i lata trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty. Lot obsługiwany jest przez Embraera E190 z dziewięcioma miejscami w klasie biznes i osiemdziesięcioma ośmioma w klasie ekonomicznej. Długość lotu z Astana - Tiumeń to 1h 40min, a lotu powrotnego trwa 1h 30min. Z Frankfurtu do Tiumienia polecimy trzy razy w tygodniu przez Astanę (niedziele, wtorki i piątki). Dobre godzinowo połączenie na trasie Tyumen-Astana-Frankfurt jest oferowane raz w tygodniu, w soboty.

Ceny biletów zaczynają się od 454 euro za podróż w obie strony w klasie ekonomicznej i 1347 euro za przelot w klasie biznes. Bilety można kupić na stronie www.airastana.com, w punktach sprzedaży biletów lotniczych lub w akredytowanych agencjach biletowych Air Astana.
Druga nowa trasa Air Astany: Astana - Kazań, została otwarta 3 czerwca 2018 r. Nowy lot odbywa się w niedziele i jest obsługiwany przez samoloty Airbus A320 i Embraer E190. Nowy kierunek uzupełnia istniejący lot Ałmaty - Kazań, który działa dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Czas trwania lotu z Astany do Kazania to 2h 35min, a lotu powrotnego to 2h 20min. Pasażerom z długimi godzinami transferu w Astanie oferuje się program Air Astana Stopover Holidays, który obejmuje nocleg w hotelu na jedną noc ze śniadaniem i transferem na lotnisko w cenie od 1 USD. Więcej informacji na temat Air Astana Stopover Holidays na stronach linii Air Astana.

Ostatnia rozbudowa sieci połączeń zbiega się z dostarczeniem drugiego Airbusa A321neo. Air Astana odebrała samolot 2 czerwca. Nowy samolot oferuje 179 miejsc (Business 28 / Economy 151) w układzie dwóch klas. Podobnie jak pierwszy A321neo, drugi jest wyposażony w system IFE. Airbusy będą obsługiwały trasy krajowe oraz międzynarodowe Air Astana, w tym loty do Rosji, Gruzji, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Azji Środkowej i Chin.

W sumie linia lotnicza zamówiła 17 samolotów rodziny A32oneo z dwoma dostarczonymi wcześniej. Pozostałe 15 samolotów ma zostać dostarczonych w ciągu najbliższych dwóch lat, aby Air Astana mogła pochwalić się jedną z najmłodszych flot na świecie.

[ info Air Astana ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega