LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plŁódź stawia na rowery miejskie
Transport drogowy

Łódź stawia na rowery miejskie

Od wakacji będzie ich już blisko 1500

HH

W Łodzi, głównie na osiedlach, powstanie kolejnych 47 stacji roweru miejskiego. Inwestycję, zaplanowaną w ramach budżetu obywatelskiego, oszacowano na ponad 6,7 mln zł.


Oprócz osiedli nowymi stacjami uzupełnione zostaną także lokalizacje w centrum Łodzi. W sumie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 148 stacji, a liczba rowerów wzrośnie do 1480. 

Nowa inwestycja zapewni dostęp do roweru publicznego mieszkańcom takich osiedli jak: Teofilów, Retkinia, Radgoszcz czy Widzew. Tym samym łodzianie będą mogli korzystać z tego środka komunikacji miejskiej nie tylko w centrum Łodzi, ale również wykorzystać go w podróży do pracy czy szkoły, bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania. 

Rower na osiedlach pozwoli na nową formę podróżowania oraz uzupełni dostęp do transportu zbiorowego. Stacje pojawią się także przy dworcu Łódź Żabieniec i Łódź Widzew, aby również mieszkańcy ościennych miast korzystających z kolei mogli w swojej podróży łączyć ją z rowerem publicznym – powiedziała PAP Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu. 

Mieszkańcy będą mogli korzystać z 47 nowych stacji od tegorocznych wakacji. To dopiero pierwszy etap projektu, który docelowo obejmie 103 takie punkty. Pozostałe zrealizowane zostaną w ramach przetargu, który miasto chce ogłosić jeszcze w kwietniu. 

Łódzki Rower Publiczny (ŁRP) uruchomiono w kwietniu ubiegłego roku także w ramach budżetu obywatelskiego. Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł. W poprzednim sezonie ponad 64 tys. użytkowników dokonało ponad 1,5 mln wypożyczeń, co uznano za spektakularny debiut.

Obecnie łodzianie mogą korzystać ze 101 stacji i 1010 rowerów, których większość znajduje się w centrum miasta. Sieć łódzkich wypożyczalni rowerów miejskich to, obok warszawskiego, jeden z dwóch największych systemów tego typu w Polsce.« powrót
Biuro Brokerskie Omega