LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLogistyka magazynowa
Logistyka

Logistyka magazynowa

SC

Części urządzeń elektrycznych z Chin do UE, środki farmaceutyczne z Belgii do Polski, czy też produkty kosmetyczne ze Stanów Zjednoczonych do Rosji. Usługi magazynowe są jednym z elementów rozwiązań logistycznych dla przedstawicieli różnych branż. W kwietniu 2020 r. grupa AsstrA-Associated Traffic AG otworzyła dla swoich Klientów własny magazyn w Polsce.


Logistyka magazynowa   |   Fot. AsstrA

Magazyn AsstrA o powierzchni 2 500 m2 znajduje się w miejscowości Błonie położonej 35 km od Warszawy. Wysokość przestrzeni magazynowej wynosi 10 metrów. Towary przechowywane są na 6 poziomach. Magazyn AsstrA jest składem klasy A. Zgodnie z oceną firmy Knight Frank kategoria ta obejmuje specjalistyczne konstrukcje, które gwarantują odpowiednie warunki przechowywania wszystkich rodzajów ładunków. Podłoga przeciwpyłowa może wytrzymać ciężar ponad 5 ton na m2. Magazyn został wyposażony w system wentylacji i oświetlenia na całym obszarze. Bezpieczeństwo ładunków jest monitorowane przez całą dobę.

Karol Barańczuk, zastępca dyrektora operacyjnego ds. przesyłek drobnicowych i frachtu lotniczego w AsstrA.   |   Fot. AsstrA

Własny magazyn to przejście na kolejny poziom logistyki. Wraz z otwarciem przestrzeni do przechowywania ładunków grupa kapitałowa świadczy szereg usług logistycznych bez pośredników. Klienci korporacyjni otrzymują gwarancję jakości i kontrolę na każdym etapie transportu. Brak pośredników oznacza konkurencyjne stawki i optymalizację kosztów logistycznych dla Klientów - podkreśla Karol Barańczuk, zastępca dyrektora operacyjnego ds. przesyłek drobnicowych i frachtu lotniczego w AsstrA.

W magazynie w Błoniach Klienci AsstrA otrzymują kompleks usług, obejmujący przechowywanie towarów, kompletowanie ładunków drobnicowych oraz przeładunek, tzw. cross-docking. Jest to system przeładunkowy, który obejmuje transport, przemieszczanie i wysyłkę towarów wewnątrz magazynu bez umieszczania ich w obszarze przechowywania. Na życzenie Klienta eksperci z grupy kapitałowej wykonują również przeładunki ponadgabarytowych ładunków oraz usługi magazynowe dla branży e-commerce. AsstrA świadczy również usługi przedsprzedażowego przygotowania towarów: etykietowanie, pakowanie w opakowania podstawowe, pakowanie towaru pod marką Klienta.

Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA.   |   Fot. AsstrA

Magazynowanie to kolejna oferta w portfolio usług AsstrA. Wycofanie usług magazynowych z outsourcingu optymalizuje procesy logistyczne dla obecnych Klientów i czyni je atrakcyjnymi dla przyszłych Klientów. Otwarcie własnego magazynu zbliżyło grupę kapitałową o kolejny krok do strategicznego celu, jakim jest wejście do TOP 10 europejskich dostawców logistycznych - podsumowuje Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA.

[ materiały AsstrA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega