LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLogistyka napędzana zieloną energią
Logistyka

Logistyka napędzana zieloną energią

Fotowoltaika w Rabenie

SC

100% zielonej energii staje się rzeczywistością w magazynach i biurach Grupy Raben. A to wszystko na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót. Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.


100% zielonej energii staje się rzeczywistością w magazynach i biurach Grupy Raben   |   Fot. Grupa Raben

Grupa Raben podpisała właśnie z PGE Obrót siedmioletni kontrakt na zakup zielonej energii (Power Purchase Agreement). Na mocy umowy, począwszy od 2023 roku, Raben w Polsce będzie korzystać w 100% z zeroemisyjnej energii. Zostaną wybudowane dedykowane farmy fotowoltaiczne, które zaspokoją potrzeby operatora logistycznego. Długoterminowy kontrakt będzie ważny od 2023 r. do końca 2029 r.

Cieszę się bardzo, że wszystkie nasze obiekty w 100% będą zasilane zieloną energią z farm fotowoltaicznych. Dzięki temu zmniejszymy emisję CO2 i przyczynimy się do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben i podkreślił Jeśli nie zadbamy o naszą planetę już teraz, nasze dzieci będą miały problem. Dlatego, my chcemy wyznaczać trendy na rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie tylko poprzez posiadanie ekologicznych ciężarówek, ale także poprzez wszystkie procesy w naszej firmie, zależy nam by były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Podpisanie umowy z PGE to kolejny krok by aktywnie wspierać realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ a także szansa na zielone inwestycje w naszym kraju.

Oznacza to, że za sprawą Grupy Raben na mapie Polski pojawią się kolejne miejsca wytwarzające zieloną energię. Na terenie kraju powstanie kilka dedykowanych farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni ok. 40 ha, i łącznej mocy ok. 35 MWp, dostarczających 35 000 MWh rocznie – jest to wielkość całego zapotrzebowania na energię elektryczną we wszystkich obiektach Raben w Polsce. Budowa pierwszej farmy rozpocznie się już na początku 2022 r.

Umowa z Grupą Raben to kolejny krok do realizacji naszej nowej strategii. Zakłada ona m.in., że do 2030 r. PGE uruchomi 3 GW nowych mocy z energetyki słonecznej, umacniając się na pozycji lidera rynku OZE w Polsce. Dotychczas na ten cel zostało zabezpieczonych blisko 2,5 tys. ha gruntów, na których mogą powstać elektrownie fotowoltaiczne o mocy ok 1,6 GW - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Warto tutaj nadmienić, że w obecnym 2021 r., jak i na 2022 r. Raben ma również zakontraktowaną energię ze źródeł odnawialnych, co znacznie wpływa na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Natomiast podpisany w tym roku kontrakt z PGE przyczynia się do powstania nowych farm fotowoltaicznych na mapie Polski.

Grupa konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, której jednym z głównych celów jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Podpisany właśnie kontrakt na zakup zielonej energii (PPA) z pewnością przyczyni się do jego realizacji.

Firma od lat podejmuje także szereg innych działań w celu zmniejszenia śladu węglowego. Stawiając min. na nowoczesną flotę, energooszczędne magazyny i biura oraz optymalną organizacją transportu, jak również narzędzia wykorzystujące nowoczesne technologie i oprogramowanie (Smartour, kalkulator CO2).

[ materiały Raben ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega