LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
28 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plLOT wychodzi na prostą?
Transport lotniczy

LOT wychodzi na prostą?

Mikołaj Marszycki

Polskie Linie Lotnicze wychodzą na prostą, wyniki na działalności operacyjnej w tym roku są lepsze niż w ubiegłym, zarządowi najbardziej zależy na zysku - powiedział w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu senackiej komisji infrastruktury prezes LOT Rafał Milczarski.


Poinformował, że za okres styczeń-kwiecień strata na działalności operacyjnej wyniosła 33 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku 2015 było to 181 mln zł. Jest to wynikiem „zmiany polityki rachunkowości, jeśli chodzi o rozliczenia instrumentów zabezpieczających cenę paliwa". Gdyby jej nie było strata wynosiłaby 55 mln zł. Według Milczarskiego, wyniki te są jednak dalekie od zadowalających. Jak mówił, konieczna jest przede wszystkim rozbudowa floty.

W przyszłym roku LOT otrzyma dwa nowe Dreamlinery, są też prowadzone starania o pozyskanie innych większych samolotów. Prezes zaznaczył, że przebudowa floty prawdopodobnie zakończy się w 2022 r. kiedy wygasną wszystkie trwające obecnie umowy leasingów operacyjnych. Z kolei wiceminister skarbu Mikołaj Wild poinformował że trwają poszukiwanie inwestora, która nie będzie rościł prawa do przejęcia spółki, ale umożliwi jej szeroką ekspansję.« powrót
Biuro Brokerskie Omega