LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
25 lutego 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
AsstrA
www.pgt.plMagazynowanie pustych kontenerów z AsstrA
Logistyka

Magazynowanie pustych kontenerów z AsstrA

29 czerwca 2022 r.   |  SC

Na przestrzeni ostatniej dekady zarówno eksport z Unii Europejskiej do Chin, jak i import z Państwa Środka do UE odnotowuje wzrosty. Jednak widoczna nierównowaga między sprowadzaniem towarów a ich wywozem przyczyniła się do piętrzenia pustych kontenerów czekających na powrót do Azji.


Irena Topalova, kierownik działu kolejowego dla regionów UE i Chin w AsstrA-Associated Traffic AG   |   Fot. AsstrA

Sytuacja poskutkowała rosnącymi cenami kontenerów na europejskim rynku oraz zapotrzebowaniem klientów na magazyny do ich składowania.

W odpowiedzi na rosnący popyt AsstrA-Associated Traffic AG wprowadziła nową usługę magazynowania pustych kontenerów. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Polska to strategiczny punkt w dostawach kolejowych, a terminal w Małaszewiczach znajduje się w pobliżu pozostałych 4 głównych terminali: PKP, Agrostop, Adampol i Europort.

Całkowita powierzchnia terminala AsstrA wynosi 3 ha. Przyjmujemy do składowania kontenery do 1500 x 40 HC. Klienci mogą być spokojni o cały proces dostawy wraz z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Oferowany serwis świadczymy od października 2021. Obecnie średniomiesięczna ilość próżnych kontenerów wynosi około 400, natomiast maksymalnie jesteśmy w stanie przechowywać do 1 500 kontenerów 40 stopowych – mówi Irena Topalova, kierownik działu kolejowego dla regionów UE i Chin w AsstrA-Associated Traffic AG.

Terminal jest dokładnie strzeżony i wyposażony w system monitoringu HD, ponieważ bezpieczeństwo oraz jakość idą w parze z polityką firmy. Położenie placu na obszarze celnym nie wiążę się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. AsstrA świadczy usługi przechowywania pustych kontenerów po cenach niższych niż rynkowe. W perspektywie kilkuletniej serwis zostanie poszerzony również o magazynowanie kontenerów ładownych.

[ materiały AsstrA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega