AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plMetro Warszawskie kupuje nowe pociągi
Transport szynowy

Metro Warszawskie kupuje nowe pociągi

24 maja 2017 r.   |  MM

Stołeczny ratusz poinformował, że Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na dostawę nowych pociągów. Spółka chce kupić 37 sześciowagonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pierwsza dostawa wagonów przewidziana jest w ciągu 20 miesięcy od daty podpisania umowy, a dalsze odbywać się będą sukcesywnie w przeciągu 53 miesięcy.

Dodatkowo w ciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy metro będzie mogło rozszerzyć zamówienie o kolejnych 8 składów. Nowe pociągi mają zastąpić m.in. 22 stare składy, produkcji rosyjskiej, kursujące na I linii. Będą one wycofywane sukcesywnie z uwzględnieniem potrzeb komunikacyjnych.

Zakup taboru finansowany jest ze środków własnych Metra Warszawskiego oraz dofinansowywany ze środków unijnych w ramach projektu "Budowa II linii metra wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru - etap II" (kwota dofinansowania to dokładnie 432 250 581,06 euro czyli ok. 2 mld zł). Nowe składy mają jeździć zarówno na I jak II linii metra. Ratusz zapowiada, że pierwsze pojazdy przyjadą do Warszawy w 2019 r. « powrót
Biuro Brokerskie Omega