LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plMetro Warszawskie kupuje nowe pociągi
Transport szynowy

Metro Warszawskie kupuje nowe pociągi

MM

Stołeczny ratusz poinformował, że Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na dostawę nowych pociągów. Spółka chce kupić 37 sześciowagonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pierwsza dostawa wagonów przewidziana jest w ciągu 20 miesięcy od daty podpisania umowy, a dalsze odbywać się będą sukcesywnie w przeciągu 53 miesięcy.

Dodatkowo w ciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy metro będzie mogło rozszerzyć zamówienie o kolejnych 8 składów. Nowe pociągi mają zastąpić m.in. 22 stare składy, produkcji rosyjskiej, kursujące na I linii. Będą one wycofywane sukcesywnie z uwzględnieniem potrzeb komunikacyjnych.

Zakup taboru finansowany jest ze środków własnych Metra Warszawskiego oraz dofinansowywany ze środków unijnych w ramach projektu "Budowa II linii metra wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru - etap II" (kwota dofinansowania to dokładnie 432 250 581,06 euro czyli ok. 2 mld zł). Nowe składy mają jeździć zarówno na I jak II linii metra. Ratusz zapowiada, że pierwsze pojazdy przyjadą do Warszawy w 2019 r. « powrót
Biuro Brokerskie Omega