LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
18 lutego 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plMinister gospodarki wizytuje
Transport drogowy

Minister gospodarki wizytuje

Polski lider rynku naczep i przyczep ma się czym pochwalić

16 września 2015 r.   |  AS

Minister gospodarki Janusz Piechociński, złożył wizytę w największej fabryce naczep i przyczep w Polsce oraz powstającym obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowym spółki w Wieluniu, gdzie będzie zlokalizowana jedyna w tej części Europy nowoczesna stacja do całopojazdowego badania naczepy.


Janusz Piechociński w towarzystwie zarządu spółki Wielton / Fot. Wielton

Prezes spółki, Mariusz Golec, zapoznał gościa z pełną ofertą produktową Wieltonu oraz szczegółami ostatnich udanych transakcji firmy we Francji (zakup francuskiego producenta naczep – firmy Freuhauf) i Włoszech (nabycie aktywów włoskiej spółki Campagnia Italiana Rimorchi).

Z uznaniem o sukcesach. Wicepremier z uznaniem wypowiedział się o władzach i pracownikach firmy, chwaląc za zanaczące osiągnięcia w budowaniu silnej polskiej marki z potencjałem rozwoju na rynkach zagranicznych.

Wielton walczy nie tylko produktem czy usługą, ale też myślą koncepcyjną, badaniami, innowacyjnym rozwojem. Firma ma już zdolności i zasoby, żeby wchodzić na odległe rynki. Cieszę się jednak, że jądro firmy pozostanie w Wieluniu. Będzie tutaj działało najnowocześniejsze w Europie centrum badawcze przyczep, podwozi. Mam nadzieję, że zgłoszą się do tego centrum także inne nasze firmy z sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy przecież wielkim wytwórcą części, akcesoriów i podzespołów – powiedział.

Lider branży. Wielton dzięki przejęciu Freuhaufa, który dotychczas posiadał 40% udział w rynku naczep we Francji, a także zakupując aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi (wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi), stał się bardzo istotnym graczem na całym kontynencie, z jeszcze większymi ambicjami.

Spółka zamierza, w perspektywie dwóch lat, podwoić moce produkcyjne przy jednoczesnej poprawie wydajności zakładów. Partnerstwo z firmą Fruehauf oraz przejęcie czołowych włoskich marek od Compagnia Italiana Rimorchi otwierają Wieltonowi drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego europejskiego gracza na rynku naczep – podkreślił Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki, Paweł Szataniak.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 6-7/2019
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48 22 620 92 14
KRS: 45946, Regon: 010269289, NIP: 526-00-10-038, Kapitał zakładowy: 100 000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus