AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
27 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNa dobre wracają przewozy węgla Odrą
Transport wodny

Na dobre wracają przewozy węgla Odrą

9 kwietnia 2018 r.   |  HH

Grupa Kapitałowa OT Logistics podpisała umowę na przeładunek węgla w porcie w Gliwicach ze Śląskim Centrum Logistyki S.A. (ŚCL).

Po bardzo udanym programie pilotażowym i wznowieniu w drugiej połowie ubiegłego roku rzecznego transportu węgla ze Śląska do wrocławskiej Kogeneracji planujemy zwiększenie skali przewozów w tym roku. Na trasie Gliwice-Wrocław chcemy przetransportować nawet 250 tys. t surowca – stwierdził Andrzej Klimek, wiceprezes zarządu OT Logistics. Pierwszy w tym roku transport „czarnego złota” do Wrocławia wyruszył w ubiegłym tygodniu.

Umowa z ŚCL to efekt rosnącego popytu na usługi śródlądowego transportu towarów. Liczymy na to, że rządowe plany udrożnienia najważniejszych rzek zostaną zrealizowane, co pozwoli nam na przedstawienie klientom atrakcyjnej oferty przewozowej na innych trasach śródlądowych. Już samo otwarcie stopnia wodnego na Odrze w Malczycach pozwoli na wydłużenie sezonu żeglownego na Odrzańskiej Drodze Wodnej do ok. pół roku na odcinku od Kędzierzyna-Koźla do Szczecina – dodał Klimek.« powrót
Biuro Brokerskie Omega