LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNagroda dla paryskiego lotniska
Transport lotniczy

Nagroda dla paryskiego lotniska

Port lotniczy im. Charles'a de Gaulle’a doceniony przez podróżnych

Janusz Mincewicz

Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a, które jest głównym portem linii Air France, zdobyło I miejsce w kategorii „Najbardziej ulepszone lotnisko na świecie” w rankingu angielskiej firmy konsultingowej Skytrax.


Zmodernizowany port lotniczy im. Charles'a de Gaulle’a   |   Fot. Janusz Mincewicz

Ponadto paryskie lotnisko zostało przez Skytrax sklasyfikowane w pierwszej piątce „Najlepszych lotnisk na świecie 2015 r.” oraz w pierwszej dziesiątce zestawienia dotyczącego jakości obsługi pasażerów. Z kolei zmodernizowany Terminal 2E znalazł się na 6 miejscu w kategorii „Najlepszy terminal na świecie”. Statuetki World Airport Awards przyznawane są corocznie lotniskom, które dokonały największej poprawy w zakresie jakości usług i zadowolenia pasażerów.

Wysoki komfort obsługi. Dzięki dużym nakładom finansowych, wynoszącym 700 mln dol., udało się wyraźnie podnieść komfort obsługi podróżnych. Efektem przebudowy jest bardzo dobra infrastruktura. Lotnisko ma wygodne połączenie kolejowe – TGV do Brukseli i kilku francuskich miast oraz regionalną koleją RER. 100 hostess i pracowników lotniska w pomarańczowych kamizelkach cały czas czuwa nad płynnością przemieszczania się pasażerów i w każdej chwili są do ich dyspozycji.

Ponadto dedykowani pracownicy kierują ruchem przy kontroli paszportowej. Podróżni, którzy mają krótki czas na przesiadkę są kierowani do stanowisk z obsługą priorytetową. Od momentu otwarcia przebudowanego Terminalu 2E w 2012 r. linie należące do sojuszu SkyTeam przeniosły tu swoje loty.

Zmodernizowany Terminal 2E dostosowano do potrzeb transferów międzynarodowych. Mieści on największy na świecie business lounge Air France: ekskluzywną poczekalnię dla pasażerów klasy biznes, która zajmuje powierzchnię ponad 3 tys. m2 i może pomieścić jednocześnie nawet 800 gości. Osoby oczekujące na swój lot mogą tu wypocząć w wygodnych fotelach, a w części biurowej mają do dyspozycji bezpłatny dostęp do internetu, faksu, drukarki oraz prasy zagranicznej. Podróżni mogą nawet zrelaksować się w spa.

Siódme na świecie. Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a odwiedza rocznie 34 mln podróżnych tj. średnio 92 tys. osób dziennie. Aż 54% to pasażerowie linii Air France. Ponad połowa przesiada się tu na kolejny lot. Każdego dnia z paryskiego portu realizowanych jest prawie 700 lotów.

Port de Gaulle’a jest siódmym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. Globalna siatka połączeń Grupy Air France KLM obsługiwana z lotnisk w Paryżu i Amsterdamie liczy obecnie 212 miast w blisko 100 krajach.

Firma konsultingowa Skytrax każdego roku ocenia szereg elementów zawiązanych z transportem lotniczym. Nagroda World Airport Awards w kategorii „Najbardziej ulepszonego lotniska świata” przyznawana jest na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród podróżnych.

W tym roku, obok paryskiego lotniska de Gaulle’a, w czołówce znalazły się również międzynarodowe porty w Dosze (Doha, Katar) i Mumbaju (Indie).« powrót
Biuro Brokerskie Omega