LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
12 grudnia 2018 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plNagroda za projekt trucka
Transport drogowy

Nagroda za projekt trucka

Rozdane nagrody Polish Graphic Design Awards

18 czerwca 2018 r.   |  AS

17 VI 2018 r. w Warszawie zostały rozdane nagrody Polish Graphic Design Awards. W kategorii „Ilustracja reklamowa i produktowa” wyróżnienie otrzymał SpaceTruck samochód pokazowy Mercedes-Benz Trucks, którego autorem jest Alek „Lis Kula” Morawski. Jest to już kolejna nagroda dla tego projektu.


Fot. Mercedes-Benz Trucks

Mercedes-Benz Trucks Polska co roku przygotowuje samochód pokazowy. Ideą tego projektu jest połączenie wizji młodego znanego artysty oraz pojazdu Mercedesa, dzięki czemu uzyskiwany jest jego atrakcyjny wygląd. Jest to już czwarte wcielenie ShowTrucka. Był już Actros by Swanski, Mietek, SkyTruck oraz aktualny SpaceTruck.

Autorem tego kosmicznego samochodu jest Alek Morawski, tworzący pod pseudonimem „Lis Kula”. Jest ilustratorem czerpiącym inspirację z estetyki słowiańskich kreskówek i dobranocek lat 90-tych. Jego prace to właściwie narracje – pełne detali, tworzących rozbudowane kompozycje. W swoim dorobku ma ilustracje okładek książek i albumów muzycznych, ilustracje prasowe oraz murale.

Polish Graphic Design Awards to konkurs tworzony z myślą o polskich projektantach wizualnych. Jego celem jest coroczna prezentacja najciekawszych, najlepszych i najważniejszych projektów realizowanych we wszystkich dziedzinach komunikacji wizualnej. Pierwsza edycja konkursu jest poświęcona realizacjom, które powstały w 2017 roku. W konkursie Polish Graphic Design Awards nagrody przyznawać będzie niezależne jury złożone ze specjalistów. Głównym kryterium wyboru prac jest ich wysoka jakość estetyczna, funkcjonalność i użyteczność oraz oryginalna, innowacyjna forma.

Jego nietuzinkowy wygląd to nie wszystko, na szczególną uwagę zasługuje wnętrze i samo serce samochodu. Actros 1845 LS wyposażony w silnik najnowszej generacji OM 471, generującym moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm, a wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz systemem Predictive Powertrain Control (PPC). Ponadto samochody zostały wyposażone w innowacyjne systemy bezpieczeństwa m.in. Active Brake Assist 4, Asystent utrzymania pojazdu na zadanym pasie oraz Asystent wspomagania koncentracji. Dodatkowo ten niezwykły ciągnik siodłowy posiada komfortową kabiną kierowcy typu GigaSpace, największą kabinę dostępną na rynku, z kącikiem mieszkalnym idealnym dla jednoosobowej załogi – SoloStar Concept z dolnym łóżkiem.

[ info Mercedes-Benz Trucks ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 47-48/2018
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48 22 620 92 14
KRS: 45946, Regon: 010269289, NIP: 526-00-10-038, Kapitał zakładowy: 100 000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus