LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNajnowszy Unimog w PKP Intercity
Transport szynowy

Najnowszy Unimog w PKP Intercity

CB

Unimog jest znany ze swej uniwersalności. Pojazd ten jest w stanie nie tylko jeździć po drogach i bezdrożach, ale także po… torach kolejowych! Co więcej, może na nich ciągnąć składy kolejowe do łącznej masy 1.000 ton. Już niedługo pięć takich samochodów będzie obsługiwać pociągi PKP Intercity na trasie Przemyśl - Szczecin.

Ostatnie 3 lata to okres wielkich zmian na polskiej kolei. Przykładami są nie tylko odnowione dworce i wyremontowane linie kolejowe, ale także nowe, komfortowe pociągi PKP Intercity. Już niedługo do parku pojazdów manewrowych przewoźnika trafi również pięć wysokowyspecjalizowanych Unimogów, sprzedanych i zabudowanych przez firmę Corail.

Pojazdy techniczne Unimog będą wykorzystywane do obsługi pociągów zestawionych ze zmodernizowanych wagonów, kursujących na trasie Przemyśl - Szczecin. W porównaniu do tradycyjnych lokomotyw spalinowych zapewniają niższe koszty eksploatacji, są łatwe w obłudze, a przede wszystkim zdecydowanie bardziej mobilne – mogą poruszać się nie tylko po trasach wyznaczonych przez tory kolejowe.   

Pojazd Mercedes-Benz Unimog U423 jest wyposażony w specjalne prowadnice szynowe. Dodatkowo, za pomocą specjalnego sprzęgła może połączyć się z dowolnym pojazdem torowym i przeprowadzić skomplikowane manewry. Dzięki silnikowi dostosowanemu do normy emisji spalin Euro VI o mocy 230 KM i momencie obrotowym 900/1200-1600 może ciągnąć całe składy kolejowe o łącznej masie nawet do 1.000 ton.

Unimogi będą zlokalizowane na 5 stacjach położonych wzdłuż trasy kursowania odnowionego taboru – w Przemyślu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i  Szczecinie.« powrót
Biuro Brokerskie Omega