LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 kwietnia 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
AsstrA
www.pgt.plNajwiększe zamówienie na elektryczne ciężarówki w historii firmy
Transport drogowy

Największe zamówienie na elektryczne ciężarówki w historii firmy

Scania zrealizuje swoje największe i przy okazji jedno z największych e-ciężarowych zamówień w Europie

2 sierpnia 2023 r.   |  SC

Jedno z największych zamówień w Europie i zarazem największe na pojazdy Scania z napędem elektrycznym, zostanie zrealizowane w ciągu jednego roku kalendarzowego w Wielkiej Brytanii.


Jedno z największych zamówień w Europie i zarazem największe na pojazdy Scania z napędem elektrycznym, zostanie zrealizowane w Wielkiej Brytanii   |   Fot. Scania

Zamówienie zostało złożone przez grupę Consortium Purchasing na potrzeby rozbudowy flot Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group.

Kontrakt obejmuje dostawę 2 500 pojazdów, które zostaną dostarczone w ciągu 12 miesięcy. Transakcja dotyczy pojazdów z 13-litrowym silnikami spalinowymi i układem napędowym Scania Super oraz 100 pojazdów z napędem elektrycznym. To jedne z pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych Scania 4x2 przeznaczonych do transportu regionalnego, jakie pojawią się na brytyjskich drogach.

Każdy pojazd zostanie objęty trzyletnim pełnym kontraktem obsługowo-naprawczym, a niektóre również finansowaniem Scania Financial Services.

Scania od wielu lat utrzymuje bliskie relacje z Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group. To znaczący kontrakt, która stanowi kamień milowy na dalszej drodze w kierunku zrównoważonego transportu – komentuje Christian Levin, dyrektor generalny Scania.

W imieniu Consortium Purchasing chciałbym podkreślić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości przedłużenia naszej umowy. To był trudny czas dla producentów oryginalnego wyposażenia, w związku z globalnymi problemami z dostawami, lecz Scania ściśle współpracowała z nami przez ostatnie dwa lata, aby zminimalizować wpływ tego problemu na każdą ze stron. Świadczy to o prawdziwym partnerstwie między firmami – dodaje William Stobart, zastępca dyrektora generalnego Culina Group.

[ materiały Scania ]


Fot. Scania


« powrót
Biuro Brokerskie Omega