LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNielegalni imigranci przeniosą się do belgijskiego Zeebrugge?
Transport wodny

Nielegalni imigranci przeniosą się do belgijskiego Zeebrugge?

Promy24.com

Wraz ze zwiększeniem zabezpieczeń w Calais, belgijski port Zeebrugge jawi się jako alternatywa dla imigrantów poszukujących sposobu na przedostanie się do Wielkiej Brytanii – podaje The Sunday Times.


W raporcie opublikowanym w brytyjskiej gazecie podkreślono, że istnieje zorganizowany gang przemytników imigrantów, którzy oferują przedostanie się do Wielkiej Brytanii w samochodach ciężarowych i kontenerach z Zeebrugge, jako alternatywy dla portu w Calais, gdzie nowe ogrodzenie i większa obecność policji odstrasza imigrantów.

P&O Ferries oferuje codzienne rejsy z Zeebrugge do Tilbury, Hull i Teesport. Według ostatnich informacji, P&O Ferries zanotowało w ubiegłym miesiącu znaczny wzrost ilości samochodów ciężarowych przekraczających Morze Północne do i ze wszystkich trzech portów na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii, przy wzroście 172% w porównaniu do ubiegłego roku na trasie Teesport-Zeebrugge oraz 74% na trasie Tilbury-Zeebrugge. Jest to spowodowane tym, że importerzy i eksporterzy, którzy wcześniej korzystali z przepraw z Calais, teraz poszukują tras alternatywnych. Zeebrugge znajduje się około 130 km od Calais.

P&O nie skomentowało tego, czy firma podjęła w ostatnim czasie kroki, które zwiększą bezpieczeństwo usług w belgijskim porcie. Nie wiadomo także, czy miały już miejsca incydenty związane z włamaniami do naczep lub kontenerów.

Brytyjskie Stowarzyszenie Transportu Towarów (FTA) nie jest zaskoczone takim obrotem sprawy. Już wcześniej członkowie organizacji podkreślali, że lepsze zabezpieczenia w Calais i na terminalach Eurotunnelu sprawią, że imigranci przeniosą się w inne miejsce.« powrót
Biuro Brokerskie Omega