Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
27 października 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plNiskoemisyjna dostawa w Krakowie
Transport drogowy

Niskoemisyjna dostawa w Krakowie

77 nowych autobusów w leasingu

18 października 2016 r.   |  Ireneusz Michał Hyra

Firma Solaris Bus & Coach S.A. z Bolechowa dostarczy autobusy do Krakowa, a nie jak przewidywano tańszy Mercedes. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie rozstrzygnęło 6 października przetarg na dostawę 77 nowych autobusów w formie leasingu finansowego.


77 Solarisów dla Krakowa   |   Fot. IMH

Przedmiotem przetargu było wyprodukowanie i dostawa w formie leasingu finansowego fabrycznie nowych autobusów niskoemisyjnych w liczbie 77 szt. W założeniu miały być to  pojazdy o długości 18 m, wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6, a także posiadające klimatyzację oraz nowoczesne systemy informacji pasażerskiej. Szacowana wartość zamówienia nie mogła przekroczyć 121 mln zł netto.

Do 12 IX 2016 r. wpłynęły dwie oferty: pierwsza – to konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. i PKO Leasing na kwotę 120,8 mln zł netto oraz druga – konsorcjum EvoBus Polska S.A. i Pekao Leasing na kwotę 111,8 mln zł. Obie oferty spełniały warunki przetargu.

Komisja przetargowa odrzuciła ofertę konsorcjum EvoBusa Polska S.A. i Pekao Leasing, proponującego nowy model Mercedes Conecto, przygotowany specjalnie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Powody odrzucenia oferty nie zostały podane. Mercedes może jeszcze skorzystać z możliwości złożenia odwołania od wyniku postępowania przetargowego.« powrót
Biuro Brokerskie Omega