LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa droga startowa w Kraków Airport do 2021 r.
Transport lotniczy

Nowa droga startowa w Kraków Airport do 2021 r.

MM

Zgromadzenie wspólników zatwierdziło plan inwestycyjny krakowskiego lotniska do 2023 r. Zgodnie z długoterminowymi prognozami właśnie w tym roku z portu będzie korzystać około 6 mln pasażerów rocznie.

Niezbędna do realizacji tych zamierzeń jest budowa nowego pasa startowego - zaznaczył Radosław Włoszek, p.o. prezesa zarządu Kraków Airport. Podkreślił, że remont istniejącej drogi wiązałby się z zamknięciem obecnego pasa na przynajmniej rok, na co lotnisko nie może sobie pozwolić. Nowy pas startowy powstanie do 2021 r., będzie miał 2,8 tys. m długości i 60 m szerokości, co pozwoli na wykonywanie lotów transatlantyckich przez samoloty typu Boeing 787 Dreamliner. Inwestycja szacowana na ok. 250 mln zł zostanie zrealizowana ze środków spółki zarządzającej lotniskiem.

Po wakacjach będą już znane pierwsze wyniki analiz środowiskowych inwestycji i rozpoczną się konsultacje społeczne, które potrwają co najmniej do wiosny 2017 r. Przedstawione zostaną dwa warianty przebiegu nowej drogi startowej. Północny, biegnący prawie równolegle do istniejącego pasa z odchyleniem o około 4 stopnie. I centralny - alternatywny pod względem oddziaływania na środowisko, przecinający obecną drogę startową.« powrót
Biuro Brokerskie Omega