LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa giełda ładunków
Logistyka

Nowa giełda ładunków

....do której dostęp będą miały tylko firmy zaudytowane

MM

Hiszpański lider w rozwoju technologicznych platform do zleceń transportowych - Wtransnet - przedstawił na targach Transport Logistic w Monachium - Qualis Logistics, nową giełdę ładunków, do której dostęp będą miały tylko firmy zaudytowane.


Porozumienie Wtransnet i DQS   |   Fot. Wtransnet

Qualis Logistics jest giełdą ładunków i pojazdów wyłącznie dla firm zaudytowanych. Narodziła się w wyniku porozumienia pomiędzy DQS, niemiecką spółką certyfikującą systemy zarzadzania i Wtransnet, bezpieczną giełdą ładunków.

Anna Esteve, dyrektor handlowa i współwłaściciel Wtransnet podkreśla: Naszą misją jest oferowanie rozwiązania dla transportu spot dla firm o specyficznych potrzebach logistycznych, które nie mogą działać na tradycyjnych giełdach ładunków z powodu swoich wymogów bezpieczeństwa.

Na tradycyjnych giełdach ładunków nie znajdziemy mnóstwa firm transportujących towary o konkretnych potrzebach logistycznych, czy to z powodu ich wartości czy rodzaju towaru: farmaceutyki, chemikalia, żywność dla niemowląt, kosmetyki itp. Podobnie, istnieje wiele firm transportowych średniej wielkości, które mimo ścisłego przestrzegania procedur polityki jakości, nie mają wymiernej widoczności na rynku. Qualis Logistics powstał, aby dać odpowiedź na codzienne problemy zarządzania ładunkami spot i optymalizację powrotów z firmami, które wcześniej zostały zaudytowane przez firmy zewnętrzne.

Ze swojej strony, Wolfgang Engel, CEO DQS GmbH, najstarszej niemieckiej organizacji certyfikującej, dodaje: Kto nigdy nie był certyfikowany, będzie mógł uzyskać dostęp do znaku, który poświadczy, że jest to przewoźnik z certyfikatem. I nie będzie się to wiązało ze zbyt wysokim kosztem dla firmy. Podczas audytu bierzemy ściśle pod uwagę ponad 40 kryteriów i jeśli ktoś nie spełnia chociaż jednego z nich, nie przechodzi audytu.

Z Qualis Logistics, Wtransnet, po 20 latach na rynku pracując nad utworzeniem bezpiecznego miejsca współpracy pomiędzy firmami z sektora transportowego, przenosi swoją politykę jakości na inny poziom.

[ Wtransnet ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega