LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce
Transport drogowy

Nowa inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce

Ruszy na początku 2018 roku

Andrzej Uznański

W połowie kwietnia w Emilianowie pod Warszawą została zainagurowana budowa nowego punktu Mercedes-Benz Trucks. Będzie to najbardziej zaawansowany technologicznie, o największej pojemności oraz wydajności autoryzowany serwis samochodów ciężarowych Mercedes-Benz w Polsce. To kolejna inwestycja przeprowadzana przez koncern Daimler AG na terenie naszego kraju.


Inwestor – Mercedes-Benz Polska oraz generalny wykonawca – IDS BUD S.A., zakończenie budowy planują na koniec 2017 roku, a przeniesienie działalności z obecnie wynajmowanego terenu przy ul. Inowłodzkiej do własnej siedziby w Emilianowie ma odbyć się na początku 2018 roku.

Rośnie sieć dilerska. Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie się rozwija, co wpływa na decyzje niemieckiego koncernu. - Według danych Eurostatu 25% przychodów branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dilerskiej. Nie jest to z pewnością ostatnia inwestycja Daimlera, jeśli chodzi o usługi serwisowe w Polsce – mówi Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks.

Kompleks usług. - Decyzja o lokalizacji serwisu w Emilianowie nie jest przypadkowa. Jest on położony blisko trasy S8, co sprawia, że dojazd będzie wygodny i szybki, a jednocześnie łatwo dostępny dla poruszających się tranzytem kierowców do krajów nadbałtyckich – zapewnia Wojciech Wilusz, kierownik Serwisu Samochodów Ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa. I dodaje: - Punkt będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi pojazdów ciężarowych, doskonale wyszkoloną załogę, ponadto magazyn części zamiennych, magazyn opon, myjnię, a w części przeznaczonej dla klientów strefę, w której kierowcy będą mogli odpocząć, a nawet przenocować w wygodnych pokojach. Chcemy zapewnić najlepsze warunki zarówno naszym pracownikom, jak i kierowcom.

Dodajmy, że jest to kolejna inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce. W tym roku został już otwarty nowy obiekt TruckStore w Nadarzynie pod Warszawą, który zajmuje się sprzedażą używanych samochodów ciężarowych.« powrót
Biuro Brokerskie Omega