LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa inwestycja PKP LHS
Transport szynowy

Nowa inwestycja PKP LHS

System kontroli fito-sanitarnej na stacji Hrubieszów LHS

HH

Spółka PKP LHS oddała w ubiegłym tygodniu nową inwestycję, która ma pomóc w udrożnieniu polskiej części Nowego Jedwabnego Szlaku. Na stacji Hrubieszów otworzono mobilny system kontroli fito-sanitarnej.


Wartość tej inwestycji to ok. 1,7 mln zł   |   Fot. PKP LHS

Większa efektywność pracy przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, skrócenie czasu transportu i uproszczenie pobierania próbek – takie efekty przynieść ma nowy system.

Główną częścią systemu jest mobilny podest o rozstawie osiowym ok. 7,5 m, służący do obsługi wagonów na dwóch sąsiadujących torach. Pozwala on w bezpieczny sposób pobierać próbki towarów dostarczanych z Ukrainy, Rosji i krajów Azji Środkowej. Dzięki temu możemy ułatwić pracę służb państwowych i naszych pracowników, usprawnić proces kontroli a tym samym zwiększyć przepustowość linii – powiedział prezes zarządu PKP LHS, Zbigniew Tracichleb.

Podest przesuwa się ponad składem stojącym na torach i zatrzymuje nad dowolnym wagonem. Pracujący na nim inspektorzy przedostają się do wagonów poprzez trap, a następnie mogą bezpiecznie pobierać próbki towarów poprzez włazy ładunkowe. Po ich pobraniu trap jest podnoszony i podest przemieszcza się do następnego wagonu. Sterowanie odbywa się z pulpitów wyposażonych w niezbędne zabezpieczenia.

Inwestycja za 1,7 mln zł. System przygotowany jest do obsługi wszystkich typów wagonów krytych z górnym systemem załadunku. Podest jest całkowicie zadaszony, ma 16 m szerokości i długości oraz 8 m wysokości. Długość toru jazdy wynosi 950 m. System został dopuszczony do eksploatacji przez Transportowy Dozór Techniczny w lutym 2018 r. Wartość tej inwestycji to ok. 1,7 mln zł.

Przypomnijmy, że w marcu spółka PKP LHS zawarła porozumienie z przedstawicielami kolei z Iranu, Azerbejdżanu, Gruzji i Ukrainy w sprawie utworzenia nowego korytarza transportowego, który jest 2-3-krotnie szybszy od drogi morskiej oraz o ok. 1000 km krótszy od alternatywnej trasy lądowej. Dzięki tej trasie polscy importerzy i eksporterzy uzyskają możliwość łatwiejszej wymiany handlowej z Iranem i Indiami.« powrót
Biuro Brokerskie Omega