LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa lokalizacja Raben w Legnicy
Logistyka

Nowa lokalizacja Raben w Legnicy

SC

W listopadzie 2020 roku oddział Raben Logistics Polska planuje uruchomienie nowej lokalizacji w Legnicy. W wynajmowanym w Parku Panattoni Legnica obiekcie o powierzchni 11 000 m2, prowadzony będzie dedykowany projekt logistyki kontraktowej dla Grupy Ahlers AG.


W listopadzie 2020 roku oddział Raben Logistics Polska planuje uruchomienie nowej lokalizacji w Legnicy. W wynajmowanym w Parku Panattoni Legnica obiekcie o powierzchni 11 000 m2, prowadzony będzie dedykowany projekt logistyki kontraktowej dla Grupy Ahlers AG   |   Fot. Raben Logistics Polska

Nowy projekt to połączenie obecnych operacji prowadzonych dla klienta z aktywnościami magazynowymi przeniesionymi z Niemiec. To jeden z przykładów nie tylko znaczenia Polski jako centralnego HUB’u i zaplecza logistycznego Europy, ale także sposobu na optymalizacje kosztów łańcucha dostaw.

AHLERS jest naszym klientem od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy prowadzenie obsługi logistycznej w Gniewomierzu na powierzchni 2000 m2. Cieszymy się, że zdobyte przez minione lata zaufanie zaprocentowało możliwością rozszerzenia naszej współpracy. Jestem przekonany, że międzynarodowy charakter oddziału Raben Logistics Polska w Gniewomierzu oraz synergie wynikające w wykorzystaniu silnej sieci, nie tylko w Europie, ale również w Polsce pozwolą na kontynuowanie rozwoju, który wspólnie z Klientem realizujemy – komentuje Andrzej Bielecki – Dyrektor Regionu, Raben Logistics Polska.

Grupa Ahlers to marki takie jak Pierre Cardin, Baldessarini, Otto Kern, Pioneer czy odzież robocza Pionier Workwear. Już wkrótce obsługa logistyczna tych brandów odbywać się będzie w Legnicy. To z magazynu Raben Logistics Polska do odbiorców w Polsce i w wielu krajach Europy wysyłanych będzie kilka milionów sztuk odzieży rocznie.

Zdecydowaliśmy się rozszerzyć obecne partnerstwo ze względu na profesjonalizm kooperacji, która sięga 2017 roku. Nasza współpraca opiera się, od samego początku rozmów, o otwartą wymianę zdań celem osiągnięcia najlepszych możliwych rozwiązań. Dodatkowo geograficzne położenie Legnicy (blisko granicy naszego największego rynku), spełnienie strategicznej funkcji międzynarodowego HUBu w tym oddziale Raben oraz opracowane przez ostatnie lata rozwiązania techniczne w zakresie transportu przesyłek kurierskich są kolejnymi argumentami do rozwoju naszego zaangażowania w Polsce na następne lata - dodaje Holger Berg, Managing Director Ahlers Poland.

Warto przypomnieć, że legnicki oddział pełni także ważną funkcję w sieci transportowej Grupy Raben, m.in. jako istotny punkt konsolidacji przesyłek w transporcie między Polską a Niemcami. To stąd codziennie w kierunku zachodniej granicy wyjeżdżają towary w ramach 39 połączeń, z czego aż 36 to trasy bezpośrednie do oddziałów Grupy Raben rozsianych po całych Niemczech. Najnowsze bezpośrednie połączenie do Kempten uruchomione zostało w połowie września i nie jest to ostatnie słowo oddziału. Dynamiczny rozwój połączeń ma swoje przełożenie w liczbach. Miesięcznie z Legnicy do samych Niemiec wyjeżdża 14.000 przesyłek, które ważą łącznie ok. 8 mln kg.

[ materiały Raben Logistics Polska ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega